
Computer
Het apparaatje is klein en heeft een gestroomlijnd uiterlijk wat perfect doorloopt in de aerodynamische gevormde front mount. Bij de introductie van de Bolt was juist de aerodynamica hét marketing verhaaltje om deze gadget aan de man te brengen. 1.5 Watt winst. Wie wil dat nu niet!Wahoo staat inmiddels bekend vanwege zijn simpele aanpak. Alles wat je nodig hebt zit ‘erop’ en niet heel veel meer dan dat. En dit zie je ook terug in het ontwerp. Geen touchscreen, geen kleurenscherm, geen moeilijke usb poorten. Wel stevige knoppen die je behoorlijk hard moet induwen, een volledig waterdichte computer en een helder zwart-wit display met veel contrast. Niet fancy, wel praktisch! Wat wel fancy is zijn de lampjes boven het scherm waarmee je hartslag of Wattage zones kan laten zien. De ANT+ hartslagband en sensors werken makkelijk en zijn eenvoudig te monteren. Het koppelen (als dat nog niet gedaan is) gebeurt met de app en gaat vliegensvlug. De hartslagband is soepel en zacht, en is eenvoudig te stellen. De band zakt niet af. Erg prettig!
- Het enige nadeel aan de hardware…
- …Het afdekkapje blijft maar moeizaam dicht zitten.
De computer is eigenlijk maar de helft van het product. Wil je iets geregeld hebben dan moet je een smartphone hebben. Met de Elemnt app beheer en maak je alle routes, trainingen of instellingen. Gegevens velden, Wattage normen enz. Alles stel je in met de app. Dit gaat zeer eenvoudig en gebruiksvriendelijk. Een uitleg is niet echt nodig.
- De diverse zones geef je makkelijk in…
- ..De lampjes boven aan het toestel geven aan in welke zone je bevindt.

Allerlei soorten gegevensvelden zijn in te stellen. Wil je een route rijden dan moet je deze eerst importeren in de app. Dit kan op een aantal manieren. Heb je een route online staan. Bijvoorbeeld op Strava, GPSies of Komoot dan kun je op je telefoon rechtstreeks vanaf de site de .GPX importeren in de app. Zodra je computer aanstaat en synct met de app ben je klaar om op pad te gaan. Heeft iemand anders de route? Dan kun je deze vanuit je mailbox of zelfs vanuit je Whatsapp berichten importeren. Handig en vooral snel!. Één onopgeloste bug is hierbij wel vervelend. Als Iphone gebruiker werkt dit niet wanneer je een Chrome browser gebruikt en vanaf het www een route wilt downloaden. De url kopiëren en plakken in Safari biedt de oplossing.
- Een route kiezen of geplande training rijden.
- Kies je route, syncen en gaan.
Easy Route
Ben je op een locatie waar je niet direct de weg weet en wel een stuk wil fietsen? Dan biedt Wahoo geen fancy surprise functie zoals Mio en Sigma dat doen. Geen probleem, meestal vind je dan toch de mooiste paden niet. Met de gratis App Easy Route (die verder niets met Wahoo van doen heeft trouwens) teken je op je smartphone makkelijk een route in waarbij de hoogte lijntjes op de kaart mooi werken als guidelines wbt het aantal beklimmingen. Vanuit de app importeer je makkelijker de route naar je toestel. Et voila, koers!- Makkelijk een route tekenen met je smartphone…
- …En rechtstreeks uploaden via de elemnt app naar je Bolt.
- Alle resultaten op een rijtje…
- …Alle belangrijke data direct in een overzicht…
- …Kleurrijke grafiekjes
Wahoo Bolt functies in de praktijk
Zoals al gezegd is de Wahoo redelijk simpel. Zowel qua uiterlijk en functie als in werking. De Bolt ‘werkt gewoon’ en doet bijna altijd wat je wilt. Met de knoppen onderop start en stop je de rit en scroll je door de verschillende schermen terwijl je met de rechter twee knoppen in of uitzoomt op de kaart of meer dan wel minder vensters tevoorschijn tovert.
Uitzoomen om je te oriënteren… Het navigeren dan. De Wahoo computers hebben geen uitgebreide kaart. enkel de meest basic versie van openstreetmap is geladen. Standaard heb je de kaart van heel de wereld via de app beschikbaar. Het is aan jou om te kiezen welke je wel en niet selecteert.
Doordat de kaart beperkt is zijn er nog wel wat twijfels over hoe goed je kunt navigeren met het product. Na een jaar gebruik kunnen we één ding stellen: No worries! Wat navigatie kennis kan wel handig zijn en vooral wat ervaring. Maar eigenlijk is er maar één zaak belangrijk: Blijf met je pijltje op het lijntje rijden, dan gaat het nooit fout. Zodra je diep het bos in duikt verdwijnt de kaart al snel uit zicht en ben je dus aangewezen op het kronkelende lijntje op je display. Voldoende inzoomen helpt dan om op koers te blijven. De één kan hier beter mee omgaan dan de ander. Voor mij verliep dit zonder problemen. Zodra je ‘van het padje ’geraakt’ knipperen de lampjes fel rood en piept het apparaat meermaals. Herberekenen doet de computer niet dus raak je off track dan is het simpelweg omdraaien of even uitzoomen en het volgende pad terug naar rechts om weer op de route te komen. Het voordeel hierbij is dat je iets meer vrijheid hebt wanneer je eens een leuke passage elders ziet. Je rijdt daarna gewoon terug naar de route en vervolgt die.

Gewoon op het lijntje blijven… Een zeer handige functie is de ‘breng me naar..’ knop in de app. Je typt de plaats of het adres waar je naartoe moet in op je smartphone en Google Maps helpt je het te vinden. Klik op ‘ga’ en de Bolt brengt je naar het gewenste doel. Wel op het lijntje blijven rijden! De navigatiefunctie helpt je bij deze functie (wanneer je door de bewoonde wereld rijdt) trouwens zeer nauwkeurig. Piepjes wanneer er een afslag aan komt, de afstand voor de kruising en noem maar op. Net je TomTom. Op het kleine navigatiescherm passen nog tot 4 functie boven de kaart. Zo kijken wij geregeld naar onze tijd, hartslag, kilometers en de snelheid. Een scherm verder vind je het hoogteprofiel en nog verder de zelf te bepalen schermen met gegevens. De Bolt is klein maar heeft een flinke accu. Een uurtje of 15 trekt ons exemplaar wel. De verlichting in het scherm is aan te passen qua helderheid en is lekker ouderwets lichtblauw.

Vier functies én de kaart op het kleine scherm. Je moet wel goede ogen hebben…
- Makkelijk checken hoe lang je marteling nog duurt. De linker knop is geeft je een moraalboost…
- …Eenmaal geïmporteerd blijven de routes op het apparaatje staan.
Er is een reactie
Na de Garmin 510 ging ik op zoek naar een vervanger waar ook goed mee viel te navigeren. Uiteindelijk uitgekomen bij de Wahoo Elemnt. Ik kan niet anders zeggen dat ik er uiterst tevreden mee ben. Het prima af te lezen scherm i.c.m. het in kunnen zoomen en de lampjes die aangeven dat je links- of rechts af moet slaan werken zeer goed. Ja je moet het kruimelspoor aan houden maar dat went snel. ik gebruik Komoot om de routes uit te zetten. Ik heb nog nooit zo vaak in mijn eentje routes gereden. Ik zeg erbij dat ik (nog) geen ervaring heb met mountainbiken. Wel kan ik zeggen dat ook bij mij het klepje prima op zijn plaats blijft zitten.
Herken me ook niet helemaal in de review. Na sinds mei gebruik ik de Bolt meerdere keren per week en de enige gebruikssporen zijn de krassen toen mijn zoontje van 1 zijn tanden erop zetten.
Wellicht het vermelden waard, het monochrome display is een verademing met navigeren als kleurenblinde. Ik zie precies de kleur van de actieve route/hoofdweg niet op Garmins. Dus bij een splitsing was het altijd gokken welk lijntje ik moest volgen. Na dit meerdere keren bij/met Garmin besproken te hebben (tot product engineers aan toe aan de telefoon op de Bikemotion) was ik het zat. Ze zijn zelf nog steeds verbaasd dat dit op de Edge serie niet aan te passen is (1030 afgelopen maart iig nog niet) en op de auto navigatie standaard gewoon kan.
Bij de Bolt gaat het elkeen bij veel bochten achter elkaar in een stad nog wel eens mis maar verder een verademing! Zelfs mijn vrouw is blij omdat ik minder vaak fout rijd en dus op tijd thuis ben :p
Ik gebruik de Bolt nu ruim anderhalf jaar en heb er aardig wat kilometers mee gereden. Gewone trainingsrondjes, zelf geplande routes, navigeren naar een bestemming via de app, georganiseerde toertochten tot aan een reis van 4000km door Oost-Europa. De Wahoo heeft me altijd de weg gewezen en op wat kleine minpuntjes na (niet kunnen scrollen op een ingezoomde kaart) ben ik zeer tevreden. Het monochrome display stoort me totaal niet, de navigatie werkt altijd top en ik blijf het erg prettig vinden dat de route niet herberekend wordt bij een afwijking van de geplande route. Ik heb inmiddels 2 vrienden overtuigd en zij zijn ook erg tevreden. Er zijn vast voldoende redenen om toch een Garmin of Mio te nemen, maar het feit dat de Wahoo continu verbetert door updates heb ik niet het idee dat ik de verkeerde keuze heb gemaakt.
Wat een matige review, inclusief feitelijke onwaarheden. Net als je vorige artikel over de nieuwe Canyon fietsen, zat ook vol met fouten.
Daarnaast: Vooringenomen lijkt het wel ten opzichte van Garmin.
Je bent er daarnaast niet zuinig op geweest. Ik gebruik net zo lang die computer en alle klachten die jij ervaart heb ik niet. Lipje voor voeding sluit gewoon, knoppen zijn helemaal niet zwaar met het indrukken, navigatie is juist enorm intuïtief en biedt turn-by-turn, updates zijn snel en precies wat je nodig hebt. Als je wensen hebt, geef het door en Wahoo voert het door. Het “goedkope” uiterlijk heb ik juist bij Garmin met zijn glanzende buitenkant.
@depie: de dingen die jij noemt heb ik echt nog nooit gemist…en als je een nieuwe ronde wil starten op de Bolt is 1 druk op een knop genoeg om dat te doen.
@depie je vergeet dan ook functies te noemen die de Wahoo wel heeft maar de Garmin’s niet. Ofte mes snijd twee kanten.
Jammer dat er nooit benoemd wordt dat een paar belangrijke functies niet mogelijk zijn bij de Bolt.
1: vp, Virtual Partner. Trainen tegen een tegenstander die de rit, bv van jezelf eerder heeft gereden.
2: ronde op locatie. Je fietst een rondje meerdere keren, door 1 druk oo de knop op een bepaald punt van de route berekend Garmin elke x de tijd als je weer langs dat punt rijd.
3: bij de Bolt kun je geen routes vastleggen in de kaart met een kleur.
Kortom de Bolt is idd heel eenvoudig met instellen maar voor mij mis ik toch de bovengenoemde functies.
Je bent er niet zuinig op geweest…