Het forum over de technische onderwerpen, het onderhoud, afstellen en reparaties.

Framebescherming

Flyjohan23
Forum-lid
Berichten: 129
Lid geworden op: 08 jan 2018 17:05

Flyjohan23 06 mar 2018 08:18

Hoi,


Plakken jullie framebescherming op je zitbuis achteraan en op je diagonale buis van je racefiets?

Groeten

scottpch
Forum-lid HC
Berichten: 6329
Lid geworden op: 24 jul 2010 20:46
Locatie: Omgeving Eindhoven

scottpch 06 mar 2018 08:26

Nee, evt wel bij een MTB, de schuine buis dan, maar bij een racer niet.
Heb daar nog nooit een beschadiging gezien, ook niet van bv opspattende steentjes.
Verhaal wordt wel anders wanneer je zeer weinig clearance hebt tgv grotere maat banden, waardoor de afstand tussen band en frame erg klein wordt.
Dan ga je bij je zitbuis en onder de vork bij de remklauw wel slijtage zien.

Gebruikersavatar
ophetkantje
Forum-lid
Berichten: 2213
Lid geworden op: 06 jan 2011 09:05

Gebruikersavatar ophetkantje 06 mar 2018 09:40

Op de racer plak ik framebeschermers daar waar mijn hakken langs de achtervork gaan en daar waar het frame in mijn standaard hangt tijdens het poetsen, daar sluit ik namelijk beide de lak volledig weg als ik dat niet doe.
Ach, ik zeg ook maar wat

Pihc
Forum-lid
Berichten: 60
Lid geworden op: 16 mei 2017 21:58

Pihc 06 mar 2018 12:36

En op plaatsen waar de disc van de schijfrem het frame kan raken bij het terug plaatsen van de wielen.. Spreek uit ervaring. Zelfs wanneer je voorzichtig bent ontstaan er toch kleine krassen op het (carbon) frame door het raken van de schijf.

Gebruikersavatar
MarkVeenstra
Forum-lid HC
Berichten: 6291
Lid geworden op: 13 jun 2013 15:05
Locatie: Delft

Gebruikersavatar MarkVeenstra 06 mar 2018 13:15

Op zie manier moet je dus eigenlijk je voorvork binnenkant, je achtervork binnenkant, je voorvork en balhoofd bij de kabeltjes, je chainstay (voor de ketting en je hielen), je zitbuis en schuine buis voor vuil en steentjes afplakken....
Je koopt toch niet een mooie fiets om vervolgens overal stickers te plakken? En uiteindelijk is je fiets een gebruiksvoorwerp, het 1e krasje doet altijd pijn, maar uiteindelijk zul je er niet aan ontkomen dat je gebruikssporen gaat krijgen.
WIND allrounder custom build 2015
Canyon Ultimate AL 2013

Gebruikersavatar
ophetkantje
Forum-lid
Berichten: 2213
Lid geworden op: 06 jan 2011 09:05

Gebruikersavatar ophetkantje 06 mar 2018 13:54

Ben het wel een beetje met je eens Mark, maar ik gebruik doorzichtige stickers en slijt echt volledig door de achtervork heen met mijn hakken als ik die niet af plak en hetzelfde geldt voor de plaatsen waar mijn achtervork in mijn poetsstandaard rust. Vandaar mijn keuze voor afplakken.
Ach, ik zeg ook maar wat

Kornuit
Forum-lid HC
Berichten: 5464
Lid geworden op: 25 aug 2011 11:53

Kornuit 06 mar 2018 16:07

ophetkantje schreef: 06 mar 2018 09:40 Op de racer plak ik framebeschermers daar waar mijn hakken langs de achtervork gaan en daar waar het frame in mijn standaard hangt tijdens het poetsen, daar sluit ik namelijk beide de lak volledig weg als ik dat niet doe.
Kan je niet beter naar je manier van fietsen kijken, als je met je hakken de achtervork raakt? :lol:

Plaats reactie