Sinds twee jaar ben ik behoorlijk verslingerd geraakt aan het fietsen. Minstens twee keer per week stap ik op m'n Koga Roadwinner voor een toer van zo'n 4 uur. Regelmatig kom ik thuis met pijnlijke handen en een pijnlijke nek en kruis. Maar omdat ik er zoveel plezier beleef aan het fietsen, wil ik mezelf op een nieuwe fiets trakteren.
In de lokale fietsenwinkel zag ik een Wilier Izoard 2010: een pracht-fiets. Maar eerst even op internet gezocht naar een review. Die vond ik bij http://www.bikeradar.com" onclick="window.open(this.href);return false;: de Izoard is een prettige, snelle, maar vooral comfortabele fiets. Die wil ik wel!
Wat blijkt nu: de Izoard is een uitlopend model. Voor 2011 levert Wilier de XP en de Gran Turismo. Ook van deze twee fietsen heb ik een review op internet gezocht. En gevonden bij http://www.roadbike.de" onclick="window.open(this.href);return false;. De kritieken zijn beduidend minder positief: de XP heeft een teleurstellende frame/vork-combinatie en de Gran Turismo wordt snel en mooi bevonden maar verliest punten op comfort (harde achterkant).
Wat doe ik nu? De Izoard 2010 is in mijn maat waarschijnlijk niet meer leverbaar en de XP heeft eigenlijk voor mij afgedaan. Kan ik urenlang met een Wilier Gran Turismo door de polder toeren zonder gesloopt thuis te komen, of kan ik beter naar een ander merk uitkijken? Wie kan me verder helpen???

Misschien goed om te vermelden: ik fiets wel hard, maar heb geen race-aspiraties. En ik ben 53 jaar en weeg 79 kilo in het fietsseizoen (daarbuiten 84 kilo).