Vragen en discussies over fietstraining, sportvoeding en gezondheid

gezocht tijdrittrainingschema

christophe
Forum-lid
Berichten: 52
Lid geworden op: 11 nov 2006 15:59

christophe 12 nov 2006 08:31

yo
ik ben op zoek naar een goed tijdrittrianing schema.ik ben nu eerste jaars junoir. ik zou willen mee strijden in het limburgskampioenschap. daar zoek ik nu een tijdrit trianing schema.
groetjes christophe

dwangarbeider
Forum-lid
Berichten: 1278
Lid geworden op: 11 mei 2006 21:25

dwangarbeider 12 nov 2006 18:06

Het Limburgs kampioenschap tijdrijden wordt elk jaar in Juli en in Borlo bij Gingelom georganiseerd, dacht ik toch.  Het is een zeer golvende omloop met een paar hellinkjes die je serieus in je benen gaan zitten.  Ik geloof dat de afstand voor junioren een 20-tal km is.
Het is nu zeker nog niet de tijd om je specifiek met tijdrittraining bezig te houden.  Tijdrittraining bestaat vooral uit het rijden van blokjes rond en boven je omslagpunt.  Vooraleer je hiermee begint, moet je dus al een stevige uithoudingsbasis hebben.  Die zal je normaliter ook wel hebben aangezien het kampioenschap pas in juli wordt gereden en je dus al heel wat wedstrijden in je benen hebt.
Specifieke training voor tijdritten :
Ik ken je  max.hartslag en omslagpunt niet, dus ik kan er geen hartfrequenties bij vermelden.
bvb, eerst 20 min rijden aan intensiteit van rustige duurtraining, dan 15 min aan intensiteit van matige duurtraining,  dan 10 min aan je omslagpunt en uiteindelijk 5 min boven je omslagpunt.  Deze reeks kan je dan 2 tot 3 maal uitvoeren.  Naarmate je beter wordt en gewoon raakt aan deze zware trainingen kun je misschien de intensieve stukken nog wat langer maken en de rustige gedeelten wat korter.
Een tweede soort tijdrittraining is trainen achter de brommer; bvb blokjes van 20 min achter de brommer aan een tempo dat je nog aankan zonder in het rood te gaan, dan achter de brommer uit komen en nog 5 min proberen dezelfde snelheid vast te houden.
Het is ook van belang om deze  trainingen op je tijdritfiets te doen voor zover dit mogelijk is. 
Dit zijn zeer zware trainingen, dus zorg ook voor voldoende herstel en verwaarloos je uithoudingstraining evenmin.

christophe
Forum-lid
Berichten: 52
Lid geworden op: 11 nov 2006 15:59

christophe 12 nov 2006 23:36

 bedankt ik zal het eens proberen.
als ik mijn tijdrit heb gereden zal ik je de uitslag door mailen

veeteetje
Forum-lid
Berichten: 414
Lid geworden op: 16 mar 2005 14:35

veeteetje 19 nov 2006 19:04

Quote: Origineel geplaatst door christophe op 12 November 2006
bedankt ik zal het eens proberen.als ik mijn tijdrit heb gereden zal ik je de uitslag door mailen


Probeer ook eens uit te vinden wat voor jou de ideale cadans is bij een tijdrit. Daar kun je veel energie mee sparen! N

christophe
Forum-lid
Berichten: 52
Lid geworden op: 11 nov 2006 15:59

christophe 23 nov 2006 19:26

mijn ideale cadans is 107 ik probeer een hoge cadans te houden.
groetjes christophe

veeteetje
Forum-lid
Berichten: 414
Lid geworden op: 16 mar 2005 14:35

veeteetje 26 nov 2006 15:32

Quote: Origineel geplaatst door christophe op 23 November 2006
mijn ideale cadans is 107 ik probeer een hoge cadans te houden.groetjes christophe


Maar is dat tijdens normale training of in koers? Bij een tijdrit kan die anders liggen dan in training of koers. Bij training en in koers zit ik ook altijd rond de 100. Tijdrit rond de 90.

christophe
Forum-lid
Berichten: 52
Lid geworden op: 11 nov 2006 15:59

christophe 26 nov 2006 16:43

ja dat weet
ik maar ik probeer samen met een ploegmaat een zeer hoge cadans aan te houden (zoals lance armstrong). mijn ploegmaat zat vorig jaar op een gemiddelde cadans van 112
 
groetjes christophe
    

Gebruikersavatar
amclassic-fan
Forum-lid HC
Berichten: 24317
Lid geworden op: 23 jun 2004 17:56
Locatie: Leende

Gebruikersavatar amclassic-fan 26 nov 2006 17:31

Dat vind ik wel een heel erg hoge cadans voor een rijdrit. Als ik hard moet rijden dan zak ik terug naar 90-95, duurtraining is een ander verhaal dan rij ik meestal boven de 110.
‘Whatever you do, those other fuckers are doing more.’
Afbeelding

Plaats reactie