8 speed cassette op whr-500
Ik heb voor mijn tweede/knutsel fiets een whr-500 wielsetje gekocht. 8 speed cassette gemonteerd, achterderailleur afgesteld, maar nu raakt de derailleur de spaken wanneer ik naar het lichtste verzet schakel. Heb ik nog een vulring nodig om dit te voorkomen? Met de vorige wielset geen enkel probleem gehad.
-
nagyru80
Ik neem aan dat je maximale slag goed ingesteld hebt? Anders m.b.v. de stelschroeven corrigeren. Het zou ook kunnen dat je derailleur krom is en opnieuw gericht moet worden
- amclassic-fan
- Forum-lid HC
- Berichten: 24317
- Lid geworden op: 23 jun 2004 17:56
- Locatie: Leende
Maximale slag heb ik zo gesteld dat de ketting nog net goed naar het binnenste kransje loopt. Maar dan raakt de derailleur dus op hoogte van het onderste wieltje de spaken :S
Zou kunnen proberen de derailleur een beetje bij te buigen?
Zou kunnen proberen de derailleur een beetje bij te buigen?
-
nagyru80
Lijkt er op dat je kooi inderdaad scheef staat. Tenzij je weet wat je doet, zou ik het richten aan een FM overlaten, anders loop je kans dat je teveel kracht op de derailleurbevestiging uitoefent waardoor de derailleurpad kan verbuigen of erger nog, dat je derailleur afbreekt. De FM heeft hier speciaal gereedschap voor.
