Alles over vakanties op én met de fiets

4 daagse rit of standplaats

Crimby
Forum-lid
Berichten: 449
Lid geworden op: 28 aug 2023 17:00

Crimby 23 aug 2025 16:53

Hoi,

Van 4 tot en met 7 september zou ik samen met een vriend de Pieter Ride fietsen, georganiseerd door NL Tour Rides. Maar zojuist bericht gekregen dat ze het niet georganiseerd hebben en dus annuleren. Het ritje werd ook nog eens gereden voor Sport Gehandicaptenfonds, dus we waren druk met de donaties.

Super vervelend en voor velen een “told you so” momentje… maargoed, het is nu eenmaal zo.

Nu willen we de tijd (4 dagen) wel goed benutten en ook richting de donateurs een vergelijkbare rit gaan maken. Het zou zo’n kleine 600km zijn met weinig HM.

We zijn geen ervaren bikepackers en hebben beperkte spullen om écht te bikepacken. De georganiseerde tocht was voor ons ideaal ivm de ontzorging van de spullen, fietsbus van en naar startpunt en de verzorging onderweg. Dus tja wat dan nu. Wellicht is 1 standplaats wel gewoon het beste, maar sta open voor andere ideeën.

Wat zou in deze nog een goed alternatief zijn of goede standplaats op max 3-4 uur rijden (vanaf Nijmegen). Dagelijks 120-170km fietsen waar wel (koffie)stops te vinden zijn :-)

Ik denk aan Elzas, Sauerland of gewoon Nederland maar het is erg kort dag en ben toch best inspiratieloos omdat ik dit verder ook nog nooit heb gedaan. Alle hulp is fijn :-)

Gebruikersavatar
BertL
Forum-lid
Berichten: 2546
Lid geworden op: 20 jul 2016 21:22
Locatie: Veenendaal
Contact

Gebruikersavatar BertL 23 aug 2025 19:59

Hotel of zelf koken en afwassen?

Als je ergens in de Ardennen gaat zitten in de omgeving van Luik ofzo, kun je elke dag een ander taalgebied bestrijken: Nederland, Duitsland (Eifel), Wallonië (Ardennen) en Vlaanderen (Limburg).
hun fietsen.

Woefdram
Forum-lid
Berichten: 2538
Lid geworden op: 06 jan 2012 17:48

Woefdram 23 aug 2025 20:47

Kun je iemand vinden die de auto rijdt? Dan heb je je self-made tocht met bagagevervoer. Of als je met meerdere rijdt, om en om de auto.

Crimby
Forum-lid
Berichten: 449
Lid geworden op: 28 aug 2023 17:00

Crimby 23 aug 2025 20:53

Hotel of zelf koken maakt niet uit. Ik ga met een vriend, dus met z’n tweeën. Ik vind zelf hoogtemeters niet zo erg, maar vriend van me wil vooral vlak en lang (120-170 per dag). Ardennen wordt denk ik lastig dan.

Een extra persoon willen we niet vragen om elke dag maar te rijden, dat zijn saaie dagen.

Dus denk dat 1 standplaats de beste keuze is.

Na een avondje scrollen zie ik Munsterland als optie maar bijvoorbeeld ook regio zwolle en dan Markermeer en richting Friesland.

Sauerland zijn denk ik ook te veel hoogtemeters?

Patrick VB
Forum-lid
Berichten: 954
Lid geworden op: 08 feb 2024 21:03
Locatie: Oilsjt (Aalst)/Rendeux

Patrick VB 23 aug 2025 21:46

Als Ardennen te veel hoogtemeters hebben, dan valt de Elzas ook af.
En ik vrees Sauerland ook (zelf geen ervaring mee).

Gebruikersavatar
nijkie
Forum-lid HC
Berichten: 9974
Lid geworden op: 04 aug 2010 23:11
Locatie: Ernem

Gebruikersavatar nijkie 23 aug 2025 22:35

Iets ten Noorden van het Teutenburger wald bv vanuit plaatje Ankum.
Sensa GF White edition.
Canyon Grizl cf sl8.

Gebruikersavatar
BertL
Forum-lid
Berichten: 2546
Lid geworden op: 20 jul 2016 21:22
Locatie: Veenendaal
Contact

Gebruikersavatar BertL 23 aug 2025 22:57

nijkie schreef: 23 aug 2025 22:35 Iets ten Noorden van het Teutenburger wald bv vanuit plaatje Ankum.
Münsterland, Ankum of de omgeving Osnabrück. Er mooi en afwisselend. Golvend landschap
hun fietsen.

Crimby
Forum-lid
Berichten: 449
Lid geworden op: 28 aug 2023 17:00

Crimby 24 aug 2025 09:13

Thanks Nijkie en Bertl! Dat kende ik nog niet dus gaan we zeker meenemen in onze beslissing. We gaan vanavond even ouderwets samenzitten om het plan te maken.

En dan de rest van het jaar maar eens vechten om het geld terug te krijgen van NL Tour Rides en dan wat geld bij leggen om volgend jaar maar eens met een fatsoenlijke organisatie op pad te gaan (of eigen houtje).

Gebruikersavatar
buzz
Forum-lid
Berichten: 2478
Lid geworden op: 26 okt 2005 02:02

Gebruikersavatar buzz 24 aug 2025 13:20

Toevallig heb ik vorig jaar voor drie (jonge)dames een mooie Amsterdam –► Parijs-route uitgestippeld. Schoon aan de haak: 607 km. Zij (race)fietsten backpackend in 4 dagen van hotel naar hotel/pension, vanaf A'dam CS naar de Eiffeltoren. Om maar enig idee te geven.

Wat betreft het rijden van 4 routes vanuit een goede standplaats, weet ik er nog wel een paar in de Eifel en Limburg (met voldoende routes op m'n RidewithGPS-plank). Maar dat zijn uiteraard geen vlakke rondjes.

Als jullie in Nederland willen blijven, dan is het in Noord- en Zuid-Holland wél ietsje vlakker, dacht ik ;). Daartoe liggen hier eveneens allerlei mooie routes (inclusief diverse pitstop-locaties) op voorraad, van circa 70 t/m 200 km. Om wederom maar enig idee te geven. :winkthumb:

Gebruikersavatar
BertL
Forum-lid
Berichten: 2546
Lid geworden op: 20 jul 2016 21:22
Locatie: Veenendaal
Contact

Gebruikersavatar BertL 24 aug 2025 14:50

Crimby schreef: 24 aug 2025 09:13 Thanks Nijkie en Bertl! Dat kende ik nog niet dus gaan we zeker meenemen in onze beslissing. We gaan vanavond even ouderwets samenzitten om het plan te maken.

En dan de rest van het jaar maar eens vechten om het geld terug te krijgen van NL Tour Rides en dan wat geld bij leggen om volgend jaar maar eens met een fatsoenlijke organisatie op pad te gaan (of eigen houtje).
https://www.komoot.com/nl-nl/tour/1648732256.
https://beastofbramsche.de

Dit is de grote cyclo uit deze regio. Je kunt er vast wat inspiratie uithalen voor een paar mooie ritten.
hun fietsen.

Critic
Forum-lid
Berichten: 1092
Lid geworden op: 28 jul 2015 19:17

Critic 24 aug 2025 16:26

Twente? Kun je prachtig fietsen. Glooiende wegen maar niet echt klimmen. Dagje naar Duitsland of de Achterhoek in

Gebruikersavatar
Ernie C.
Forum-lid HC
Berichten: 18377
Lid geworden op: 18 jun 2012 15:43

Gebruikersavatar Ernie C. 25 aug 2025 20:51

Vanaf Nijmegen de Rijn volgen en met de trein terug. De grootste drukte is daar nu wel weg en voldoende faciliteiten voor fietsers onderweg.
Campagnolo Ultra Dork

Plaats reactie