Koerskalender 2018

Koerskalender 2018
8 April, Parijs – Roubaix 2018
Datum Wedstrijd Land Categorie
Januari
16-21 Tour Down Under AUS World Tour
21-28 Ronde van San Juan ARG 2.1
25 Trofeo Porreres-Felanitx SPA 1.1
26 Trofeo Lloseta-Andratx SPA 1.1
27 Trofeo Serra de Tramuntana SPA 1.1
28 Trofeo Palma SPA 1.1
28 Cadel Evans Great Ocean Road Race AUS World Tour
28 Grand Prix la Marseillaise FRA 1.1
31-04/02 Ster van Bessèges FRA 2.1
31-04/02 Ronde van Valencia SPA 2.1
31-04/02 Herald Sun Tour AUS 2.1
Februari
06-10 Dubai Tour VAE 2.HC
08-11 La Provence FRA 2.1
10 Ronde van Murcía SPA 1.1
11 Clásica de Almería SPA 1.HC
11 Trofeo Laigueglia ITA 1.HC
13-18 Ronde van Oman OMA 2.HC
14-18 Ronde van de Algarve POR 2.HC
14-18 Ruta del Sol SPA 2.HC
17-18 Ronde van de Haut-Var FRA 2.1
21-25 Abu Dhabi Tour VAE World Tour
24 Omloop Het Nieuwsblad BEL World Tour
24 Classi de l’Ardèche FRA 1.1
25 Kuurne-Brussel-Kuurne BEL 1.HC
25 Drome Classic FRA 1.1
27 Le Samyn BEL 1.1
Maart
03 Strade Bianche ITA World Tour
04-11 Parijs-Nice FRA World Tour
04 GP Industria & Artigianato ITA 1.HC
04 Dwars door West-Vlaanderen BEL 1.1
07-13 Tirreno-Adriatico ITA World Tour
11 Ronde van Drenthe NED 1.HC
14 Nokere Koerse BEL 1.HC
16 Handzame Classic BEL 1.HC
17 Milaan-San Remo ITA World Tour
18 Grand Prix de Denain FRA 1.HC
19-25 Ronde van Catalonië SPA World Tour
20-21 Driedaagse De Panne-Koksijde BEL 2.HC
23 E3 Harelbeke BEL World Tour
25 Gent-Wevelgem BEL World Tour
28 Dwars door Vlaanderen BEL World Tour
31 Gran Premio Miguel Indurain SPA 1.1
31 Volta Limburg Classic NED 1.1
April
01 Ronde van Vlaanderen BEL World Tour
02-07 Ronde van het Baskenland SPA World Tour
04 Scheldeprijs BEL 1.HC
08 Parijs-Roubaix FRA World Tour
11 Brabantse Pijl BEL 1.HC
15 Amstel Gold Race NED World Tour
16-20 Tour of the Alps ITA 2.HC
18 Waalse Pijl BEL World Tour
22 Luik-Bastenaken-Luik BEL World Tour
24-29 Ronde van Romandië ZWI World Tour
Mei
01 Eschborn-Frankfurt DUI World Tour
03-06 Ronde van Yorkshire GBR 2.1
05-27 Giro d’Italia ITA World Tour
08-13 Vierdaagse van Duinkerke FRA 2.HC
13-19 Ronde van Californië VS World Tour
16-20 Ronde van Noorwegen NOR 2.HC
18-20 Tour de l’Ain FRA 2.1
22-24 Tour des Fjords NOR 2.HC
23-27 Ronde van België BEL 2.HC
30-03/06 Ronde van Luxemburg LUX 2.HC
Juni
01-03 Hammer Sportzone Limburg NED 2.1
03 Gran Premio Città di Lugano ZWI 1.HC
03-10 Critérium du Dauphiné FRA World Tour
07 Grand Prix Kanton Aargau ZWI 1.HC
09-17 Ronde van Zwitserland ZWI World Tour
13-17 Ster ZLM Toer NED 2.1
14-17 Route du Sud FRA 2.1
20 Halle Ingooigem BEL 1.1
30 Belgisch Kampioenschap Binche BEL NC
Juli
01 Nederlands Kampioenschap NED NC
07-14 Ronde van Oostenrijk OOS 2.HC
07-29 Tour de France FRA World Tour
26 Grand Prix Cerami BEL 1.1
28-01/08 Ronde van Wallonië BEL 2.HC
29 Prudential Ride London-Surrey Classic GBR World Tour
Augustus
01-05 Ronde van Denemarken DEN 2.HC
04 Clásica San Sebastían SPA World Tour
04 Dwars door het Hageland-Aarschot BEL 1.1
04-10 Ronde van Polen POL World Tour
06-12 Ronde van Utah VS 2.HC
07-11 Ronde van Burgos SPA 2.HC
08 EK individuele tijdrit Glasgow GBR CC
08-12 Arctic Race of Norway NOR 2.HC
12 EK wegwedstrijd Glasgow GBR CC
13-19 BinckBank Tour NED/BEL World Tour
16-19 Colorado Classic VS 2.HC
19 Cyclassics Hamburg DUI World Tour
22 Veenendaal-Veenendaal Classic NED 1.1
23-26 Ronde van Duitsland DUI 2.1
24 Great War Remembrance Race BEL 1.1
25-16/09 Vuelta a España SPA World Tour
26 Bretagne Classic-Ouest France FRA World Tour
29 Druivenkoers-Overijse BEL 1.1
31-03/09 Ronde van Alberta CAN 2.1
September
01 Brussels Cycling Classic BEL 1.HC
02 GP de Fourmies FRA 1.HC
02 Schaal Sels BEL 1.1
02-09 Ronde van Groot-Brittannië GBR 2.HC
07 Grand Prix de Québec CAN World Tour
09 Grand Prix de Montréal CAN World Tour
12 Grand Prix de Wallonie BEL 1.1
14 Kampioenschap van Vlaanderen BEL 1.1
15 Primus Classic BEL 1.HC
22 Tour de l’Eurométropole BEL 1.HC
23 WK ploegentijdrit Innsbruck OOS CM
26 WK individuele tijdrit Innsbruck OOS CM
30 WK wegwedstrijd Innsbruck OOS CM
Oktober
02 Binche-Chimay-Binche BEL 1.1
03 Münsterland Giro DUI 1.HC
06 Ronde van Emilië ITA 1.HC
07 Gran Premio Bruno Beghelli ITA 1.HC
07 Parijs-Tours FRA 1.HC
09 Tre Valli Varesine ITA 1.HC
09-14 Ronde van Turkije TUR World Tour
10 Milaan-Turijn ITA 1.HC
11 Ronde van Piemonte ITA 1.HC
13 Ronde van Lombardije ITA World Tour
13 Tacx Pro Classic – Ronde van Zeeland NED 1.1
16 Nationale Sluitingprijs Putte-Kapellen BEL 1.1
16-21 Ronde van Guangxi CHI World Tour
Categorieën uitgelegd
1.* Eendagskoers
2.* Rittenkoers
*.HC Hors catégorie
*.1 Categorie 1
NC Nationaal kampioenschap
CC Europees kampioenschap
CM Wereldkampioenschap
*.HC en *.1 staan voor de moeilijkheidsgraad van de koers