Pagina 1 van 3

Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 12:01
door Ticlimax
Ik ga over enkele weken eens de Ventoux oprijden. Nu heb ik de keuze tussen
- mijn carbonfiets (7,6kg), met korte kooi en dus 34x28 enerzijds
- mijn alu schijfremfiets (11kg) met lange kooi en dus 34x32

De conditie is niet fantastisch, dus de kleinste versnelling gaat op de stukken van 10 zeker gebruikt worden. Nu is de vraag: op welke fiets rij ik het snelst naar boven?
(en nee, met iedere fiets proberen en vergelijken is geen optie :D)

Ik weeg zelf 58kg, dus 3,5kg is wel degelijk te voelen :).

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 12:09
door amclassic-fan
Verzet is op de zware fiets 12,5% lichter. Met de lichte fiets hoef je 6% minder gewicht naar boven te slepen.

Zolang je het rond kan krijgen en niet af gaat stappen is de lichte fiets de snelste optie, mogelijk niet de meest comfortabele optie.

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 12:50
door Ticlimax
Enige vergelijking die ik momenteel heb, is een dagje beklimmen van de Rosier (eerst Noord dan Oost dan Zuid). Die heb ik gedaan met de carbonfiets (en zonder de compact van de schijfremfiets over te zetten, dus op 39x28). Dat ging wel, maar het stijgingspercentage was natuurlijk gemiddeld 4,6% (afdalingen niet meegerekend) ipv 7,5% en maximaal maar 9,5% ipv 11,8%.

Had op het einde van de dag ook wel pijn aan de onderrug, maar ik vermoed dat een spacertje meer hier wel zou helpen. Denk dat het tijd is om nog eens naar de Ardennen te gaan en wat steilere klimmen op te zoeken.

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 12:56
door RKN
Misschien zijn naar beneden die schijfremmen juist wel weer handig...
(of zeg ik nu wat geks?)

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 12:58
door Jans
RKN schreef: 02 aug 2017 12:56 Misschien zijn naar beneden die schijfremmen juist wel weer handig...
(of zeg ik nu wat geks?)
Jij denkt dat je met velgremmen geen berg meer af kunt?

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 13:01
door Douglas
En lange kooi derrie + cassette overzetten op je carbonfiets? Beste van twee werelden.

Als je overigens geen ervaren daler bent en er is wel een kans op nat weer zou ik zeker de schijfremmen fiets nemen.

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 13:04
door Jans
Douglas schreef: 02 aug 2017 13:01 En lange kooi derrie + cassette overzetten op je carbonfiets? Beste van twee werelden.

Als je overigens geen ervaren daler bent en er is wel een kans op nat weer zou ik zeker de schijfremmen fiets nemen.
Hoeveel regent het zomers om de Ventoux? Dan moet je gewoon een andere dag gaan. Of misschien iets eerder beginnen met remmen?

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 13:04
door RKN
Jans schreef: 02 aug 2017 12:58 Jij denkt dat je met velgremmen geen berg meer af kunt?
Dat zeg ik toch helemaal niet? :roll: :roll: :roll:

Maar slepend remmen naar beneden zal met schietschijven denk ik wat minder kans op klapbandje geven.
Natuurlijk niet relevant als TS een beetje ervaring in het dalen heeft ;)

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 13:14
door amclassic-fan
Slepend remmen is in de afdaling van de Ventoux echt nergens voor nodig. Mensen komen nog heel beneden op vouwfietsen en stadsfietsen, dat zou ik zelf niet doen. Maar een andere fiets met schijfremmen meenemen voor de afdaling is wel echt kolder.

Als je compleet kapot gaat met 34-28 dan gaat dat niet veel anders zijn op 34-32. Ik zou het carbon karretje meenemen, eventueel even kijken of je derailleur met lange kooi om kunt zetten.

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 13:17
door Keezx
Ticlimax schreef: 02 aug 2017 12:50 Enige vergelijking die ik momenteel heb, is een dagje beklimmen van de Rosier
CUT
. Denk dat het tijd is om nog eens naar de Ardennen te gaan en wat steilere klimmen op te zoeken.
Het probleem van de Ventoux is niet de steilte, dat valt behoudens enkele stukjes wel mee, maar dat je naar >1900 meter moet vanuit 300 m , dus de lengte.
Vind je echt niet in de Ardennen....maar als je pakweg 2 uur flink door kan trappen kom je er zonder problemen boven.

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 13:26
door serbak
Slepend remmen is met schijfremmen ook zeer gevaarlijk. De remmen raken eerder oververhit waardoor ofwel de remolie gaat koken en er luchtbelvorming in het systeem ontstaat, ofwel raken de remschijf en blokken oververhit waardoor je gasvorming tussen blokken en remschijf krijgt. Niet echt een pretje als je van de Ventoux af suist.

Re: Lichte fiets of lichte versnelling?

Geplaatst: 02 aug 2017 13:37
door nijkie
Zou me meer druk maken om je niet al te beste conditie en wel een snelle tijd willen rijden😉