Pagina 1 van 1
Afstelling zadel
Geplaatst: 23 jul 2017 13:13
door RobJ
Als je een nieuw zadel op je fiets monteert waarvan de lengte anders is dan het oude zadel, welke afstand moet je dan aanhouden tot de stuurpen. De oude afstand vanaf de neus van het zadel of de achterzijde?
Re: Afstelling zadel
Geplaatst: 23 jul 2017 14:19
door Fietsen?altijd
Waar je ongeveer zit geloof ik.
Re: Afstelling zadel
Geplaatst: 23 jul 2017 14:20
door vincent75
Ik zet een schuifmaat op 120mm en laat dit over het zadel zakken. Dit doe ik bij beide zadels en dat neem ik als referentie voor de afstand.
Re: Afstelling zadel
Geplaatst: 23 jul 2017 22:23
door jsparie
RobJ Dat is zo niet te zeggen. De vorm van het zadel, de lengte van de rails, etc alles kan verschillen. Je zal een inschatting moeten maken van waar ongeveer je hotspot zit/zat. Kwestie van proberen.
Neem een Fizik Arione. Daar zit aan de achterkant een puntje in het midden dat volgens mij weinig functie heeft. Daar zou ik eerder de voorkant aanhouden. En een pro stealth zadel daar is juist weer als het ware de punt afgehaald. Daar kun je beter de achterkant aanhouden. Maar ook dat is geen garantie.
Het kan per zadel behoorlijk verschillen. Je zal een beetje op gevoel moeten werken op basis van een inschatting die je zelf moet maken met de specifieke zadels die je wilt wisselen in de hand.
Re: Afstelling zadel
Geplaatst: 23 jul 2017 23:25
door Keezx
vincent75 schreef: ↑23 jul 2017 14:20
Ik zet een schuifmaat op 120mm en laat dit over het zadel zakken. Dit doe ik bij beide zadels en dat neem ik als referentie voor de afstand.
Een aardig idee dat ik nog niet kende....

Re: Afstelling zadel
Geplaatst: 24 jul 2017 08:23
door danoontje
die tip komt anders aardig in de buurt bij wat bijv selle italia er zelf over zegt;
https://youtu.be/JEccUaD5JzA
Re: Afstelling zadel
Geplaatst: 24 jul 2017 21:19
door RonaldH76
Die ga ik toepassen
Re: Afstelling zadel
Geplaatst: 24 jul 2017 21:24
door Keezx
Helaas ben ik iemand die nooit op joetjoep kijkt hoe iets moet.....
Re: Afstelling zadel
Geplaatst: 25 jul 2017 13:07
door Nee_Nee
Ik laat een schietlood vanaf de zadelpunt van het oude omlaag zakken. Dat punt staat x cm achter het hart van het bracket. Het nieuwe zadel komt ook op x cm achter het hart van het bracket te staan. Voor zover mogelijk. Het is geen rakettenwetenschap. Ongeveer is ook goed.
Re: Afstelling zadel
Geplaatst: 29 jul 2017 13:33
door RobJ
Bedankt voor jullie antwoorden.