amclassic-fan schreef:roadslave1954 schreef:fingerspitzengefühl
Daar heeft 't niets mee te maken. Gewoon er even de tijd voor nemen en 1e bedenken wat er gebeurd als je de kabel strakker zet en welke kant je de bout dan op moet draaien, voor diegene waar 't niet vanzelfsprekend is. Een derailleur afstellen is geen rocket science en ook echt niet moeilijk, je moet er alleen wel even de tijd voor nemen als je er niet bedreven in bent. Doe je dat niet dan maak je het probleem vaak alleen maar groter.
+1
Zo doe ik het trouwens:
- op/aan het derailleur zitten 3 stelschroeven (campa iig): 1-tje om de kabel strakker mee te trekken en 2 om het bereik mee af te stellen (volgens mij staat daar H en L op)
1. met de kabel los het derailleur recht onder het kleinste kransje zetten mbv het stelschroefje (H of L, ik vergeet altijd welke, maar als je goed in de kooi kijkt zie je het vanzelf)
2. shifter maximaal ontspannen en de stelschroef (die waarmee je de kabel op spanning zet) de kabel zo strak mogelijk vastzetten
3. 1 kransje opschakelen en de kabel net zo lang straktrekken (mbv de stelschroef uiteraard) totdat de ketting daadwerkelijk 1 kransje opschuift (als je de schroef heel ver uit moet draaien of de ketting schakelt helemaal niet, dan moet je kabel strakker)
4. fine-tunen (heen-en-weer schakelen en bijstellen met schroef: naar buiten draaien = kabel strakker = richting groter kransjes)
5. Met de ketting op het grootste kransje het het derailleur zo aftellen dat 'ie niet in je wiel kan komen (H of L schroefje, die andere dus

)
Bij een nieuwe kabel moet je 2-4 herhalen na verloop van tijs herhalen waarschijnlijk omdat er toch wat rek op de kabel komt