Pagina 1 van 1
Kettinglengte bij overstap van Compact naar dubbele crankset
Geplaatst: 02 apr 2008 00:33
door goofman
Ik heb nu een Compact crankset en zit erover te denken deze te vervangen door een 'normale' dubbel crankset. Ik heb een 12-27 cassette en de ketting is uiteraard op lengte gemaakt voor 12-27 achter en 50-34 voor. Kan ik nu zomaar een 53-39 monteren? Of zal de ketting lengte aangepast (lees: langer) moeten worden?
Geplaatst: 02 apr 2008 00:40
door perik
Misschien dat je ermee weg komt om dezelfde kettinglengte te blijven gebruiken, maar waarschijnlijk loop je dan tegen het probleem aan dat de ketting te kort is om groot-groot te schakelen. Je kunt de derailleur dan kapot trekken, of deze beland zelfs in de spaken van je achterwiel. Even opnieuw op maat maken dus!
Geplaatst: 02 apr 2008 11:42
door dream-plus
Je kan dit zelf even testen. Zet de ketting op groot-groot, en vouw de ketting aan de onderzijde dubbel. Hiermee simuleer je een schakel minder. Dat is ongeveer hetzelfde als je voor van 50 naar 53 gaat.
Veel succes.
Geplaatst: 02 apr 2008 14:32
door havana
Ik zou gewoon een ander binnenblad plaatsen.
Geplaatst: 04 apr 2008 17:58
door rezne
Als je van compact naar dubbel gaat dan hoef je toch enkel het crankstel te vervangen? Compact losdraaien en de nieuwe erin schuiven? (campa ultra torque)
Geplaatst: 04 apr 2008 18:09
door osensei
Het scheelt 2 (of 3) schakels bij Campa
Geplaatst: 04 apr 2008 19:47
door rezne
Ik doelde niet zozeer op de lengte van de ketting, maar meer of je enkel crankstel hoeft te vervangen. Of ook lagercups e.d.
Geplaatst: 04 apr 2008 20:07
door osensei
OK ja , dat klopt in principe. Ik heb ook een compact (campa) aangeschaft om te proberen. Ketting 2 (dus 3) schakels eruit en een kmc quick link erin. De voorderailleur moet je in principe wat lager zetten maar het functioneert ook gewoon wanneer die nog op je 53 blad ingesteld staat. Ook een nieuwe voorderaileeur is niet nodig. Of de compact me echt gaat bevalleen weet ik niet moet ik eerlijkheidshalve zeggen. Lagercups kun je laten zitten.
Geplaatst: 04 apr 2008 20:39
door lior63
In principe is de ideale kettinglengte heel eenvoudig.
Je zet je fiets op de grond en als de ketting dan bij een triple voor op het middenblad staat en achter op het middelste kransje moet de deraileurarm verticaal staan.
Bij een dubbel is de methode binnenblad - een kransje groter dan het midden (of buitenblad en een kransje kleiner dan het midden.
Groot-groot is nooit een probleem, want zo mag je gewoon niet schakelen, is erg slecht voor je ketting, je tandwielen en je kransen.
Geplaatst: 04 apr 2008 22:40
door rezne
O Sensei schreef:OK ja , dat klopt in principe. Ik heb ook een compact (campa) aangeschaft om te proberen. Ketting 2 (dus 3) schakels eruit en een kmc quick link erin. De voorderailleur moet je in principe wat lager zetten maar het functioneert ook gewoon wanneer die nog op je 53 blad ingesteld staat. Ook een nieuwe voorderaileeur is niet nodig. Of de compact me echt gaat bevalleen weet ik niet moet ik eerlijkheidshalve zeggen. Lagercups kun je laten zitten.
Ah, bij mij is het precies andersom. Ik heb een compact, maar vorig jaar tijdens de Marmotte merkte ik al dat dit eigenlijk niet nodig is. Dit jaar train ik meer, beter en serieuzer en heb ik wedstrijden op het programma staan. Een klassieke dubbel is dan niet weg natuurlijk.
Goed te horen dat het vrij eenvoudig is dit te verwisselen.
Geplaatst: 04 apr 2008 22:49
door bassie10
lior63 schreef:In principe is de ideale kettinglengte heel eenvoudig.
Je zet je fiets op de grond en als de ketting dan bij een triple voor op het middenblad staat en achter op het middelste kransje moet de deraileurarm verticaal staan.
Bij een dubbel is de methode binnenblad - een kransje groter dan het midden (of buitenblad en een kransje kleiner dan het midden.
Groot-groot is nooit een probleem, want zo mag je gewoon niet schakelen, is erg slecht voor je ketting, je tandwielen en je kransen.
Je moet groot-groot en klein-klein KUNNEN schakelen, zonder dat het aanloopt danwel je derailleur aan gort wordt getrokken, alle kettinglengten waarmee
dat kan zijn goed. Waar jij het over hebt is zijn vuistregels!
Of de derailleur arm bij een bepaalde stand verticaal staat zal mij worst wezen.