Wil je een nieuwe racefiets kopen? Hulp nodig? Stel al je vragen hier!

nieuwe fiets kopen 300 euro

bvc
Forum-lid
Berichten: 58
Lid geworden op: 08 jan 2010 22:32

bvc 08 feb 2010 11:03

Ik ben op zoek naar een tweedehandsfiets voor ongeveer 300 euro. het is een vriend van mij die eigenlijk mountainbiked maar toch ook eens met de racefiets mee op stap wil. Op het eerste zicht vind ik niet echt veel degelijk, mss kunnen jullie mij helpen.
alvast bedankt

fietsernl
Forum-lid
Berichten: 601
Lid geworden op: 29 apr 2004 13:35

fietsernl 08 feb 2010 12:11

Speur een goed rond op marktplaats. Daar heb je de meeste kans.

Gebruikersavatar
bartv
Forum-lid
Berichten: 564
Lid geworden op: 04 dec 2008 17:22
Contact

Gebruikersavatar bartv 08 feb 2010 13:46

Voor dat budget lijkt het me zinvoller dat je vriend een extra setje racewielen voor z'n MTB koopt. Een paar snelle, smalle slicks + vlakke racecasette = knallen maar.
Bij een 26er met schijremmen zou je 28" racevelgen op een set MTB naven kunnen laten spaken (of kant en klaar, bijvoorbeeld Mavic Speedcity).

Gebruikersavatar
53x11
Forum-lid HC
Berichten: 9471
Lid geworden op: 28 sep 2005 00:38

Gebruikersavatar 53x11 08 feb 2010 14:19

Voor dat budget zou ik op zoek gaan naar iets ouds dat goed is onderhouden (waarschijnlijk krijg je dan een stalen fiets met buiscommandeurs, waar om te beginnen niks mis mee is). Dat moet voor ca 150 euro lukken. Van de andere 150E koop je de nodige accecoires. Heeft als voordeel dat je die mee kan nemen naar een "upgrade" mocht het fietsen erg bevallen.
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." T.Krabbé
baanfiets kopen?

race-niek
Forum-lid
Berichten: 741
Lid geworden op: 24 feb 2009 21:32
Locatie: Groningen

race-niek 08 feb 2010 19:00

300 euro is inderdaad niet zoveel, maar als je goed zoekt vind je wel wat.
vriend van mij heeft zijn racefiets te koop voor 400 euro.
1.5 jaar oud tiagra groepje erop, maat 60 dus goed voor een lang iemand.
moet je wel naar het noorden afreizen haha.

Gr
Racefiets: Concorde R-blade full carbon 2009

hjvk
Forum-lid
Berichten: 94
Lid geworden op: 16 jul 2009 20:59

hjvk 08 feb 2010 23:25

Voor dat geld (minder zelfs) kan je inderdaad een leuk oud stalen ros op de kop tikken. Koga's staan bekend voor duurzame frames welke lang meegaan en vaak goed onderhouden worden door liefhebbers. Ook zijn koga frames altijd hoogstaand geweest een stalen koga frame uit begin jaren 80 kan makkelijk ca 10 kg of minder wegen (vergelijkbaar met betaalbare frames van tegenwoordig). Tussen de 75-200 euro valt veel te vinden, van 1970 tot aan eind jaren 90, zolang er voor die tijd een goede groep op zit, en hij goed onderhouden is kan je voor dat geld eigenlijk geen miskoop maken. Sterker nog, er valt nog best mee te presteren! Meekomen zal geen probleem zijn hoor. Of je er nou gelijk hoogstaande wedstijden mee moet houden dat is een ander verhaal maargoed, het is leuk om mee te starten.

Ik heb zelf een koga mtb uit '86 en ik zou hem nooit kwijt willen, wat een machtige, soepel rijdende lichte fiets waarmee ik vaak racers voorbij stuif op het duinpad hier. En van de week ga ik een gentsracer (racer) uit '83 bezichtigen.
Jong broekie ('91)
ex eigenaar 83 koga miyata gentsracer aero (race)
'86 koga miyata terrarunner-e (ATB)
'10 Merida Crossway (werk-woon fiets)
Binnenkort '11 Ridley Pheaton T (redelijk betaalbaar tijdrit beestje, ook voor langere ritten)

Plaats reactie