Het forum over de technische onderwerpen, het onderhoud, afstellen en reparaties.

Cup uitdrijven

woutre
Forum-lid
Berichten: 610
Lid geworden op: 30 aug 2006 18:01

woutre 03 jul 2007 17:44

Hoi,
Ben bezig m'n balhoofd te vervangen. Het is een Campa record threaded headset. De bovenste cup ging er vrij gemakkelijk uit, maar in de onderste cup krijg ik echt geen beweging. Ik gebruik een oude zadepen die precies achter het onderste randje van de cup blijft hangen, maar geen succes. Ben al naar de FM geweest, maar die heeft geen uitdrijver voor de verkoop. En zij doen het vaak met een ijzeren pijpje.
Iemand een idee?

roderaaf
Forum-lid
Berichten: 129
Lid geworden op: 11 mei 2007 05:34

roderaaf 04 jul 2007 02:32

Had die FM niet even de cup kunnen verwijderen?
Fietsen is een mooie sport waar je meestal vrolijk van wordt.

zerk
Forum-lid
Berichten: 14
Lid geworden op: 03 jul 2007 01:10

zerk 04 jul 2007 12:55

persoonlijk nooit met campa gewerkt maar,
zeker weten dat het niet geschroefd is (nog nooit van gehoord maar je weet het nooit natuurlijk.
als het iid geklemd is dan:
let goed op dat je overal gelijk kracht zet, dus dat je niet je headset er scheef aan het uitslaan bent. Dan komt ie alleen maar vaster te zitten
enige andere tip is heeeeel hard slaan. en misschien wat brunox of wd-40, ik weet alleen niet of een carbon frame dat spul erg leuk vind. na ispuiten 12 uur (ongeveer) wachten, keertje op tikken en weer inspuiten, 12 uur wachten (mag dus ook een dag zijn het steekt niet erg nauwkeurig) en proberen met hard slaan, lukt het niet dan weer inspuiten en ff wachten. als het dan nog niet lukt, naar een FM gaan die specialist is in jouw soort fiets, of iig een fatsoenlijke cupuitdrijver heeft dan wel een voor je kan bestellen, want iedere FM kan die dingen gewoon bij de groothandel krijgen.
bijna 30 uur per week betaald knutselen ;)
werk kan leuk zijn

woutre
Forum-lid
Berichten: 610
Lid geworden op: 30 aug 2006 18:01

woutre 05 jul 2007 01:57

Toch maar even naar de FM gegaan en het hen laten doen.

zerk
Forum-lid
Berichten: 14
Lid geworden op: 03 jul 2007 01:10

zerk 06 jul 2007 00:40

dat kan ook
maar de FM kan het ook proberen door alleen heel hard slaan, zelf ben je waarschijnlijk subtieler, liefdevoller, beter, oplettender, enz.

conclusie mag je zelf trekken: is jouw fiets.
iig succes
bijna 30 uur per week betaald knutselen ;)
werk kan leuk zijn

jazzper
Forum-lid
Berichten: 134
Lid geworden op: 22 sep 2005 01:58
Locatie: Zeist

jazzper 06 jul 2007 18:48

Koperen buis kopen van halve inch doorsnee en subtiel rammen maar. Koper is zachter en zal je cups niet beschadigen.

Vooral geduld hebben en rondom werken.
Deda U2 // Eeuwige held: Sheldon Brown (1944-2008)

Plaats reactie