Alles over cyclos en toertochten. In samenwerking met (en gemodereerd door) CycloWorld.cc

Sociale etiquette BRM

lwfietst
Forum-lid
Berichten: 2
Lid geworden op: 10 sep 2024 14:48

lwfietst 03 apr 2025 16:35

Hoi allemaal!

Ik wil graag deze zomer een keer een BRM 200 proberen, al is het alleen al maar om het een keer gedaan te hebben (en ik een doel heb om voor te trainen).
Ik heb wat rondgekeken naar filmpjes van BRM's: ziet er allemaal erg leuk en gezellig uit, met grote groepen wielrenners. Een beetje een rare (en misschien wat socially akward) vraag: is het gebruikelijk om die BRM's ook gewoon wat meer alleen te rijden en de rust op te zoeken? Ik ben geen asociaal persoon of uitgesproken einzelgänger of iets dergelijks, maar als ik fiets geniet ik ervan juist even wat meer in mijn hoofd en wat minder in het sociale te zitten. Als de BRM's echt meer een groeps-/ sociaal gebeuren zijn, moet ik het misschien bij mijn solotochten houden, vandaar de vraag. Dank je wel!

DDX
Forum-lid HC
Berichten: 5518
Lid geworden op: 23 aug 2013 21:30

DDX 03 apr 2025 17:18

Je kan prima solo rijden, niet verplicht om samen met andere mensen te fietsen.
Start is wel gezamelijk om bepaalde tijd maar daarna staat het je vrij om eigen plan te trekken.
Zolang je maar de route volgt/checkpoints doet (foto/stempel/bonnetje) en voor een bepaalde tijd weer binnen bent.

Gebruikersavatar
BertL
Forum-lid
Berichten: 2301
Lid geworden op: 20 jul 2016 21:22
Locatie: Veenendaal
Contact

Gebruikersavatar BertL 03 apr 2025 17:54

Ik vind het altijd fijn om in een klein groepje te rijden, maar dat hoeft niet. Het verloop is altijd min of meer hetzelfde.
Er is een massastart en dan vertrekt het hele peloton in één keer. Na een paar km verbrokkelt het in tenminste drie groepen. Ik zit meestal in een middengroep, DDX Stefan in een snelle. Onderweg verbrokkelt het nog verder en een klein groepje blijft bij elkaar tot een stempelpunt/fotopunt/rustpauze. Daarna zakken er mensen weg die langzamer gaan rijden en anderen vinden weer een nieuwe tank energie.
Je veegt iemand op, je raakt iemand kwijt, je wordt zelf gelost en weer opgeveegd.
In december met rotweer heb ik me bewust laten lossen, omdat het me 1kmh te snel ging. Begin maart met mooi weer had ik een topdag en ben ik na tweederde alleen doorgereden.
Alle varianten zijn mogelijk. Je mag vragen om steun en ook steun aanbieden.
hun fietsen.

FryskBloed
Forum-lid
Berichten: 505
Lid geworden op: 05 sep 2016 20:22
Locatie: Groningen

FryskBloed 03 apr 2025 19:24

Ik rijd hoofdzakelijk alleen, ook als ik niet in een velomobiel meedoe :)

slugbait
Forum-lid
Berichten: 958
Lid geworden op: 19 apr 2016 08:46
Locatie: Groningen

slugbait 03 apr 2025 19:54

De mensen die filmpjes maken zijn die sociale types die graag in groepen rijden ;-)

Zelf fiets ik ook meestal alleen, maar ik fiets wel vaak korte stukjes samen. Soms met bekenden om even bij te praten en soms met een onbekende die kennelijk op mijn tempo fietst. Het is allemaal erg los en informeel.

DDX
Forum-lid HC
Berichten: 5518
Lid geworden op: 23 aug 2013 21:30

DDX 03 apr 2025 21:03

Hangt trouwens ook erg van parcours af, BRM van afgelopen zaterdag vanuit Bunnik bleef er heel lang een grote groep bij elkaar.
Vlak en achterin hoefde je weinig te doen.
De rit van komende zaterdag zal de groep sneller breken ivm heuvels in Limburg/Belgie.

ultra_ivo
Forum-lid
Berichten: 2183
Lid geworden op: 20 okt 2004 17:06

ultra_ivo 03 apr 2025 21:34

Vroeg of laat kom ik op een BRM alleen te zitten (meestal eerder vroeg dan laat). Geen probleem. Ik ga er van uit dat ik het alleen moet kunnen klaren. Kan ik in een groepje meerijden, dan is het leuk meegenomen.

lwfietst
Forum-lid
Berichten: 2
Lid geworden op: 10 sep 2024 14:48

lwfietst 03 apr 2025 22:09

Super, dat wilde ik even horen. Dank je wel voor de ervaringen. Klinkt als een leuke uitdaging voor de zomer :)

abdr
Forum-lid
Berichten: 748
Lid geworden op: 09 mar 2019 14:16

abdr 04 apr 2025 10:35

Je moet niet om 8u stipt vertrekken. Ik rij niet graag in groep, je zit de hele tijd naar je voorgangers te kijken ipv naar het landschap, dus start ik bewust wat later en laat de grote hoop me voorgaan. Toptijden ga ik toch niet neerzetten.

rudi assauer
Forum-lid
Berichten: 159
Lid geworden op: 30 apr 2014 19:52

rudi assauer 04 apr 2025 12:39

DDX schreef: 03 apr 2025 21:03 Hangt trouwens ook erg van parcours af, BRM van afgelopen zaterdag vanuit Bunnik bleef er heel lang een grote groep bij elkaar.
Vlak en achterin hoefde je weinig te doen.
De rit van komende zaterdag zal de groep sneller breken ivm heuvels in Limburg/Belgie.
afgelopen zaterdag meegedaan en idd, tot foto moment 1 kun je dan lekker wiel hangen. Maar zoals hiervoor ook gezegd, dat hoeft absoluut niet. Het is je eigen feestje.

Morgen ook in limburg aan de start. Gezien de straffe tegenwind terug ga ik denk ik de hele dag maar rustig tempo 2 rijden op de vermogensmeter. En dat zal denk ik lekker in mijn eentje zijn. Genietend van een mooie omgeving.
Race: Stelbel Rodano Disc / Cannondale CAAD10
MTB: Santos 4.29
WW: Santos Trekking Lite

Afbeelding

DDX
Forum-lid HC
Berichten: 5518
Lid geworden op: 23 aug 2013 21:30

DDX 07 apr 2025 14:36

En zoals verwacht was het afgelopen zaterdag sneller kleine groepjes.
Tot de eerste klim reed er nog wel een groepje van zo'n 15 man/vrouw maar daarna gaf ik beetje en ontstonden er allemaal groepjes die gezellig samen hebben gefietst hele dag.
En ook diverse mensen die gewoon lekker solo dagje ervan gemaakt hebben.

rudi assauer
Forum-lid
Berichten: 159
Lid geworden op: 30 apr 2014 19:52

rudi assauer 07 apr 2025 20:58

Ik heb tot ongeveer net voor de eerste klim bij jullie achteraan gejojod ja haha. Tot het moment dat we eigenlijk het fietspad op moesten en ik als laatste in het wiel dat direct door had maar jullie op de weg bleven waardoor jullie de kortere weg naar de brug over de rivier hadden haha. Toen was ik gezien.

Van daar was het heerlijk solo en af en toe met iemand een stuk op fietsen. Wat ook een heerlijk weer zeg.

En de wind tegen die ik verwachtte bleek gelukkig toch meer van opzij te zijn. Dus daar had je uiteindelijk niet zoveel last van.

Dit was brevet #2 van me in even zoveel weken en zaterdag gelijk Achterhoek er maar bij mee pakken. Als je dan toch de smaak te pakken hebt. :mrgreen:
Race: Stelbel Rodano Disc / Cannondale CAAD10
MTB: Santos 4.29
WW: Santos Trekking Lite

Afbeelding

Plaats reactie