Dat doe ik toch? Niet bedoeld om je te schofferen of zo.
Alleen toen ik mijn uitleg de eerste keer deed (het voorbeeld met de appel) bleef je volhouden dat suikers op het label altijd toegevoegde suikers zijn. Dus leg ik het nog een keer uit, wat duidelijker/uitgebreider.
Een appel heeft uiteraard geen toegevoegde suikers, maar zou op het label wel bijna alleen maar suikers hebben, en heel weinig overige koolhydraten:
1 appel
koolhydraten 16gr
Waarvan suikers 14gr
En zoals gezegd, het verhaal over hoe verschillend voedsel wel/niet past binnen het ideale diabetes dieet klopt helemaal, maar wat de diëtiste zei over dat suikers zonder vezels sneller worden omgezet in vet kan ik echt niet rijmen.
Behalve dat je met wit brood wellicht wat sneller weer wat trek krijgt en dus over een hele dag wat meer calorieën binnen krijgt. Maar uiteindelijk maakt het voor je lichaam niet uit: 1kcal/kj is 1kcal/kj en als je er teveel van binnenkrijgt in wat voor vorm dan ook, kan ie dat netjes opslaan als vet.