GIETEN – Marianne Vos heeft zondag in Gieten haar eerste veldrit van het seizoen niet kunnen winnen.

De regerend wereldkampioene eindigde bij de wedstrijd uit de Superprestige als tweede, achter de Britse Helen Wyman.

Vos, olympisch en wereldkampioene op de weg, wilde graag voor eigen publiek weer haar opwachting maken.

Ze gaat nu met de wegploeg op trainingskamp naar Zuid-Afrika. Ze pakt daarna het veldrijden eind december weer op met het oog op de wereldtitelstrijd eind januari.

Vos was benieuwd hoe ze het er in Gieten zou afbrengen. ”Het viel absoluut mee”, concludeerde de Brabantse na afloop. ”Zo’n eerste wedstrijd is altijd zwaar en je moet er doorheen.”

“Zeker in die modder moet je toch veertig minuten in het rood rijden. Na de voorlaatste ronde kreeg ik ook wel even een flinke inzinking en moest ik Wyman helaas laten gaan. Maar het was wel weer heerlijk om een wedstrijd te kunnen rijden.”

© ANP