Met hulp van ploeggenoot Stijn Devolder probeerde Poels in de laatste stijgende kilometers van de zesde rit op weg naar Offida weg te demarreren bij de voorsten.
De renner van Vacansoleil-DCM kwam niet weg, maar finishte wel in het groepje van elf dat in dezelfde tijd als winnaar Joaquim Rodriguez over de streep kwam. Hierdoor kreeg de 24-jarige renner uit Blitterswijck na afloop de witte trui voor beste jongere om zijn schouders gehangen.
Dit alles tot tevredenheid van Michel Cornelisse, die ook Johnny Hoogerland (tiende) nog in de top tien zag eindigen: “Wout en Johnny hebben op het eind overlegd. Onze renners geven opnieuw een visitekaartje af”,
aldus de ploegleider op de site van de Nederlandse ploeg.
Tijdrit
Poels schoof hierdoor niet alleen door naar de eerste plek in het jongerenklassement, maar ook naar de elfde stek in het algemeen klassement.
Met nog één rit te gaan dinsdag, een tijdrit over 9.3 kilometer rondom San Benedetto Del Tronto, verdedigt de Limburger negentien seconden op de nummer twee in het klassement van de witte trui Cameron Meyer. Voor een plek in de top tien van het algemeen klassement moet Poels twee seconden goedmaken op de Italiaan Domenico Pozzovivo.
Vol gas
De Nederlander heeft daarom duidelijk voor ogen wat hij wil dinsdag in de rit tegen de klok. “De top tien binnen komen en de trui behouden is het doel. Ik ga gewoon negen kilometer vol gas en dan zie ik wel waar dat in resulteert”,
aldus Poels.
“Maandag ging het super en ik heb heel goede benen, dus ik heb er wel zin in. Ik ben in deze Tirreno continue bij de eerste twintig geëindigd. Dat geeft aan dat ik heel constant heb gereden. Wat dat betreft ben ik weer een stap verder dan vorig jaar.”
Chris Horner
Hoogerland staat zesde in het klassement op 48 seconden van Chris Horner. De Amerikaan verdedigt in de slotrit vijf seconden op Roman Kreuziger en zes op Vincenzo Nibali.
De eerste renner start dinsdag om 13.30 uur.
© NUsport