Volgens de krant was het gebruik van verboden middelen bij de Nederlandse formatie de normaalste zaak van de wereld, zolang het maar gecontroleerd gebeurde.

De Volkskrant baseert zich op uitspraken van Stefan Matschiner, de spil in de Oostenrijkse dopingaffaire en voormalig manager van oud-wielrenner Bernhard Kohl.

De Duitse renner werd in 2008 betrapt op het gebruik van cera en moest zijn bolletjestrui van de Tour van dat jaar inleveren. Kohl reed destijds voor Gerolsteiner.

Rasmussen

Oud-ploegleider Theo de Rooij van Rabobank geeft toe dat hij renners op het matje heeft geroepen omdat zij op eigen houtje medische begeleiding wilden organiseren.

“Michael Rasmussen was wat dat betreft niet de eerste. Ik heb er al eens eerder een disciplinair gestaft. Door renners niet op te stellen in wedstrijden bijvoorbeeld.”

Rasmussen werd in 2007 als geletruidrager door Rabobank uit de Ronde van Frankrijk gezet omdat hij had gelogen over zijn verblijfplaats voor de Tour.

© ANP/NUsport