De klassieker door het Baskenland wordt bij hoge uitzondering op dinsdag verreden, vanwege de volle kalender met de Olympische Spelen en Vuelta.

De Kazak Aleksandre Vinokoerov, die na zijn gouden race in Londen beweerde per direct te stoppen, staat met rugnummer 1 ‘gewoon’ aan de start in San Sebastián.

De Nederlandse wielerploegen Rabobank en Vacansoleil-DCM doen ook mee aan de klassieker door de Baskische heuvels.

Jaizkibel

Robert Gesink en Bauke Mollema, die in de Ronde van Frankrijk afstapten, zien de Clásica als goede voorbereiding op de Vuelta, die zaterdag begint.

Thomas Dekker staat ook aan de start van de rit over 234 kilometer, waarin de renners onder meer twee keer de beruchte Jaizkibel moeten beklimmen.

De winnaar van vorig jaar, de Belg Philippe Gilbert, doet niet mee. De Clásica San Sebastián maakt onderdeel uit van de UCI WorldTour.

© ANP