“Hier gingen we de afgelopen week voor, een etappezege”, jubelde Kruijswijk tegenover de camera’s van de NOS.

“Met Luis weet je dat je de goede man erbij hebt”, beschrijft de jonge Rabo-renner de kopgroep. “Gister was hij er ook al dichtbij. Vandaag maakt hij het echt super af.”

Klote

Volgens Kruijswijk brengt de zege van de Spanjaard een stukje genoegdoening in een tot nog toe tegenvallende Tour voor de Nederlandse ploeg. “Dit is mooi. We hebben echt een klote Tour gehad tot nu toe. Maar we zijn er voor blijven gaan.”

“We werden redelijk snel afgeschreven, maar we hebben laten zien dat we ervoor blijven knokken. Dat Luis het dan zo kan afmaken is helemaal fantastisch.”

Kruijswijk kon begrip opbrengen voor het snelle afschrijven van zijn ploeg. “Zo gaat het nu eenmaal. Het is ook terecht omdat wij hier met andere ambities naar toe zijn gekomen. Als je na een week die ambities de prullenbak in kan gooien, dan is dat klote.”

“Dan moet je op zoek naar iets anders, een etappezege. Met vier man is het echter niet makkelijk om mee te zitten. En dan lukt dat vandaag met twee man. Er zijn maar weinig ploegen die kunnen zeggen dat ze met de helft van de ploeg meezitten.”

Bijdrage

De Nederlanders was bovenal blij dat hij zondag iets kon bijdragen aan de winst van Sanchez. “Ik was zelf niet heel goed meer”, legt hij uit. “Ik zat al in de eerste kopgroep mee en wij hebben toen ook flink moeten rijden om weg te komen.”

“Toen Luis aansloot wisten we dat we konden strijden voor de dagzege en hij zei dat hij zich goed voelde. Ik maakte tempo op de laatste klim om hem een goede positie te geven. Dat is het enige dat ik nog kon doen. Ik ben blij dat ik iets heb kunnen bijdragen.”

© NUsport