Door Nando Boers“Die koers is heel belangrijk voor me, anders was ik hier niet”, vertelt Kroon in het magazine van NUsport deze week.
Zijn beste resultaat boekte hij in 2009 toen hij achter de Rus Sergei Ivanov op de tweede plaats eindigde. “Als alles een keertje meezit, kan het misschien net een keer wél.”
Voor Kroon is het zaak om uitgekookter te zijn dan zijn concurrentie. Een kwestie van concentratie en parcourskennis. “Ik weet: op de Keutenberg is het onmogelijke te demarreren. Je kunt dat wel proberen…”
“En ik zie Gilbert dat doen in 2009 en ik schiet bijna in de lach. Wat gaat die nou doen, joh? Anderen springen er achteraan en ik kijk, zó, mannen, dat gáát niet. Honderd meter verderop staan ze geparkeerd en ik kon er op mijn gemakje naartoe rijden. Vind ik leuk. Dat ik gelijk heb.”
“En als je dat tien of vijftien keer in een koers kan doen, pak je een voorsprong en als je dan alles een keer uit de kast rijdt dan kan je in de Amstel Gold Race ver komen.”
In het magazine van NUsport staat deze week een uitgebreid interview met Karsten Kroon tijdens zijn trainingskamp op Mallorca. Het magazine ligt nu in de winkels en is ook voor de iPad beschikbaar.© NUsport/Nando Boers