Chris Froome kreeg op de persconferentie na afloop van zijn eindzege in het Critérium du Dauphiné de vraag of de dominantie van Team Sky te vergelijken valt met die van US Postal rond de eeuwwisseling.

“Ik weet zeker dat het wielrennen is veranderd sindsdien”, aldus Froome, die niets wilde weten van een vergelijking met de ploeg die volgens het USADA het meest succesvolle dopingsysteem in de geschiedenis van de sport opzette.

“Het feit dat ik in staat ben om met de besten mee te doen in de bergen en in het klassement betekent dat de sport niet meer hetzelfde is als tien jaar geleden. Er is geleerd van het verleden. De sport gaat de goede kant op en mijn resultaten zijn daar het bewijs van.”

Froome won de Dauphiné met een voorsprong van 58 seconden op zijn ploeggenoot Richie Porte. De overeenkomsten tussen het seizoen 2012 van Bradley Wiggins en het lopende seizoen van Froome zijn opvallend.

“Ik zag vorig jaar dat alles begint met hard trainen in de winter. Dat is het model. Het plan was niet om overal te winnen, maar de vorm langzaam op te bouwen. Mijn piek moet pas in de Ronde van Frankrijk komen.”

Alberto Contador viel met een tiende plaats in de rittenkoers enigszins tegen. “Je kunt hem nooit onderschatten”, meent Froome. “Hij is een heel gevaarlijke renner, die goed zal zijn in juli. Persoonlijk heb ik veel vertrouwen en dat geldt ook voor mijn teamgenoten. Maar de Tour is wat anders dan de Dauphiné.”

© NUsport