De coureur van Rabobank raffelde de 5,4 kilometer door Saint-Jean-de-Maurienne af in 6 minuten en 18 seconden en bleef daarmee alle gerenommeerde concurrenten voor.
”Afgezien van het eerste deel na de start ging het echt lekker”, aldus Boom.
Volgens Boom kwamen zijn veldritkwaliteiten zondag goed van pas. ”De bochten liepen heel goed, daar hielp mijn ervaring uit het veldrijden bij. Ik denk dat het grote verschil echter zat in het feit dat ik afgelopen week heel solide heb getraind.”
Aankomst bergop
De Vlijmenaar begint maandag in de gele leiderstrui aan de eerste etappe, een zware rit met de aankomst bergop.
”Ik wil de trui nog een dag houden, hoewel ik weet dat de aankomst van maandag bergop is. Het belangrijkste doel voor de ploeg is meer etappes te winnen, of ik dat nou ben of iemand anders.”
© ANP