De Britse wielerploeg meldde woensdag dat de 24-jarige Noorse renner heeft bijgetekend tot het einde van het seizoen 2014.

Boasson Hagen rijdt sinds 2010 voor Sky. Hij won dit jaar onder meer de Vattenfall Cyclassics, de Eneco Tour en twee touretappes.

”De voorbije twee jaar bij Sky waren fantastisch, ik ben heel blij dat ik deel uitmaak van dit team”, zei de Noor, die volgend jaar aan de zijde van onder anderen wereldkampioen Mark Cavendish fietst.

De allrounder mikt de komende seizoenen vooral op de klassiekers. “Ik zou dolgraag Milaan-Sanremo of Parijs-Roubaix winnen en ik ga keihard werken om die doelen te bereiken.”

Ploegmanager Dave Brailsford is blij dat hij Boasson Hagen heeft kunnen behouden voor zijn team. “Hij wordt alom beschouwd als een van de grootste talenten in het peloton. Niemand weet nog waar zijn grenzen liggen.”

© ANP