Pagina 1 van 1

SPD pedalen openen voor onderhoud

Geplaatst: 11 sep 2023 22:09
door Gabrie
Hi,
Ik heb een kraak in mijn fiets en zeer waarschijnlijk het pedaal of de cranck. Gisteren cranckstel los gehaald nog eens goed schoongemaakt en ingevet en montagepasta erop.

Vervolgens Look SPD pedalen losgehaald en nu zag ik ergens dat je ook nog de as eruit kunt halen voor onderhoud. Enkele video's gezien maar ik krijg er met geen mogelijkheid enige beweging in. Geprobeerd met schroevendraaier en met langbektang, maar krijg die dop er niet vanaf en volgens mij moet daar de schroef zitten om de as los te draaien.

Tips?

Afbeelding

Re: SPD pedalen openen voor onderhoud

Geplaatst: 12 sep 2023 08:59
door Chefske
Weet je zeker dat je aan de goede kant bezig bent? Ik heb geen ervaring met Look pedalen, maar bij Shimano haal je de as los aan de andere kant

Re: SPD pedalen openen voor onderhoud

Geplaatst: 12 sep 2023 09:45
door Gabrie
Vergeten exacte type te vermelden: Look X-track.
Het schijnt wel te kunnen zie ik in dit draadje op Reddit.
https://www.reddit.com/r/bikewrench/com ... _bearings/
Maar die caps zitten bij mij echt enorm vast. Ik zie de pedalen zijn bij Mantel slechts 40 euro. Ik ga de schroefdraad netjes schoonmaken en met montagepasta er weer op zetten. Als ze dan nog kraken koop ik nieuwe :-)

Re: SPD pedalen openen voor onderhoud

Geplaatst: 12 sep 2023 09:55
door Chefske
Misschien proberen met het juiste gereedschap (uit jouw linkje): https://www.cycleservicenordic.com/en/p ... lus--tool-

Re: SPD pedalen openen voor onderhoud

Geplaatst: 12 sep 2023 09:56
door Gabrie
Chefske schreef: 12 sep 2023 09:55 Misschien proberen met het juiste gereedschap (uit jouw linkje): https://www.cycleservicenordic.com/en/p ... lus--tool-
Al naar gezocht, maar slechts op 2 plaatsen te vinden, in US en dan $16-20 plus invoerrechten. Is bijna nieuwe pedaal :-)

Re: SPD pedalen openen voor onderhoud

Geplaatst: 12 sep 2023 09:57
door Chefske
Dan zou ik inderdaad lekker een nieuw setje aanschaffen