Pagina 1 van 4
Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 17:39
door robbebopper
Ik ben vandaag maar eens op mijn gewone ouderwetse stadsfiets van Batavus naar mijn werk gegaan. Gewoon omdat ik geen zin had om de hele boel weer in de prut te laten draaien met dit pokkeweer.
Ik vroeg me onderweg af: Bestaan er fietsen van staal, een versnelling, trommelremmen, kettingkast, bagagedrager, spatborden, koplamp, achterlicht en de hele reutemeteut, maar dan met de geometrie van een racefiets en een racestuur?
Lijkt mij in ieder geval een uitkomst, want: Niet erg duur, toch de racehouding, en hufterproof.
Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 17:59
door Chefske
Geen idee of je zoiets kant en klaar kunt kopen. Maar zelf maken is toch veel leuker?

Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 18:04
door thestudent
Trommelremmen zal lastig worden. Kettingkast hmm weet ik zo niet.
https://www.bombtrack.com/complete-bikes/arise
Maar dit komt als basis alvast in de buurt. Spatbordoogje en drager mounts ( voor + achter ) heeft hij en een bagagedrager kan ook. Dynamo routing voor de voorvork aanwezig. Hebier chainglider kettingkast zou kunnen, maar zou ik achterwege laten. Dus je moet wel zelf nog wat aan klussen. Maar je kan dan ook gewoon een frameset kopen.
Je kan er alles van maken. Dus een vakantiefiets, een singlespeed, een singlespeed crosser
https://www.bombtrack.com/complete-bikes/arise-tour
gewoon tzelfde frame.
Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 18:35
door NicoNB
Ik had vroegah een zeer degelijke stadsfiets waarvan ik het stuur gedraaid had waardoor je 'laag' in de beugels hangt.
Blijkbaar zag dat er racy uit want mensen dachten wel eens dat ik op de racefiets aan kwam.
Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 18:37
door robbebopper
Haha, low tech oplossing. Op die van mij niet te doen.
Zelf maken is geen optie. Ik ben daar helemaal niet de juiste persoon voor.
En de Bombtrack is zeker erg mooi, maar alweer veel te veel racefiets.
Ik bedoel eigenlijk een stadsfiets met racegeometrie en racestuur. Mag wat mij betreft ook 20 kilo wegen.
Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 18:58
door thestudent
Oke, maar moet het nu echt trommelremmen hebben? Doe mij van maar liever een stel v-brakes.
Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 18:59
door walter-
Trommelremmen zou ik niet op mijn lijstje zetten en ik zou naafdynamo toevoegen.
Ik zou zeggen; bestaat al sinds een eeuwigheid.

- 650b-randonneur-peugeot-px-50-1976_1_d52e0e6326dbd1518ad99919ba8fd259.jpg (32.46 KiB) 2381 keer bekeken
https://www.worthpoint.com/worthopedia/ ... -291029356
In theorie zou ik zeggen dat de algemene benaming een audax fiets is.
Maar je komt ze onder vanalle referenties tegen.
Kona, idworx, genesis zijn een paar merken met stalen frames. Maar er zijn er veel.
In moderne bewoordingen is het een gravelbike met spatborden, kettingbeschermer, bagagedrager , naafdynamo en lichten.
Maar als het bulletproof moet zijn; genoeg vette olie op de ketting en het niet erg vinden dat de ketting vuil is; dat is de normale gebruiksinstructie voor iedere stadsfiets; maar ook uitbreidbaar naar iedere andere fiets die je als 'stadsfiets' gebruikt (een fiets voor dagelijks korte ritjes).
Walter
Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 19:09
door thestudent
In die categorie heb ik een oude koga traveller uit 91 als stadsfiets in gebruik 3x7LX. Moderne led lampjes aan de dynamo onder het bracket geknoopt ( ja die met het extra hendeltje ) en juist een flat bar erop gezet. 3x7 downgrade van de shifters terug naar de aanlasnokken op de onderbuis ( want hufterproof ). Nieuwe bandjes 32c vittoria zaffiro pro ( als stadsfietsband echt prima ). Koste minder dan 200 euro totaal. En t is echt een top ding. Maar dan zit je wel met cantilever remmen.
Maargoed die zgan koga traveller was dan ook een uberkoopje voor 120 euro

Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 19:14
door Orlok
Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 19:41
door walter-
Ik denk dat het racestuur dat ontbreekt op de decathlon fietd te belangrijk is om in aanmerking te komen als goed antwoord.
Ze verkopen wel alles om een goedkopere decathlon gravelbike up te graden tot iets wat TS zoekt.
Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 20:03
door Wasje1
Misschien is de Batavus dinsdag wel een optie:
https://www.batavus.be/fietsen/dinsdag-2.htm#BC500971
Een vriend van mij heeft deze gekocht als winterfiets. Hij heeft er een ander stuur en zadel op laten zetten. Die ziet er echt sportief uit en de ideale winterfiets.
Hij zelf heeft er een MTB stuur op staan, zijn zoon heeft dezelfde en die heeft er een racestuur op staan.

Re: Bestaat er zoiets?
Geplaatst: 12 jan 2023 20:13
door TKMP
mijn eerste cruiser was een gazelle no8 achtige, staal,terugtraprem, smaller en kort gezaagd stuurtje, lichte voorover houding.
als ik eraan terug denk zou ik er iedere dag op kunnen fietsen 30km op 30 af zonder probleem.... uitgeleend en gestolen....
hierna ben ik ook blijven zoekennaar de betere woonwerk cruiser voor iedere dag/weer omstandigheden: peugeot px randonneur; cannondale badboy; cilo met shimano 600, albatross stuurtje en volle spatborden.
die laatste heb ik nog en rijd ik graag mee, dat was ook een opluchting dat die was blijven staan bij de laatste inbraak.