Pagina 1 van 2

Sauerland

Geplaatst: 21 dec 2021 20:59
door LVteS
Is het Sauerland een prettig fietsgebied (veilig, net asfalt en mooie omgeving) voor een week of 3 a 100 km p/dag op een racefiets? Geen Google Streetview aldaar, dus ik tast een beetje in het duister.

Re: Sauerland

Geplaatst: 21 dec 2021 21:40
door scepticus
Prima fietsen daar!

Re: Sauerland

Geplaatst: 21 dec 2021 23:36
door luctoretemergo
Vorig jaar voor het eerst daar geweest en zeer aangenaam verrast. Wegen zijn zeer goed onderhouden en ik vond dat je er leuke afwisselende routes kon maken. Klimmen tot 6 km lengte zijn makkelijk te vinden.

Re: Sauerland

Geplaatst: 22 dec 2021 07:55
door ophetkantje
Tussen de 25 en 20 jaar geleden toen ik nog moet trainen, daar veel gefietst. Vooral rond Winterberg/Bodefeld. omdat daar ook slaapgelegenheid in overvloed aanwezig is. Ik vond het, het fijnste gebied om te fietsen me heuvels/bergjes. Veel rustiger dan zuid-limburg en veel betere weg dan Ardennen. Veel prettiger ook dan de Eifel, want veel minder motoren en in de zomer niet zoveel toeristen op de weg. Wegen heel goed. Ik ga dit voorjaar zeker weer een paar dagen naar Winterberg, om van daar uit te fietsen. Laatste jaren Eifel gedan, maar Sauerland beviel toch beter. Enige nadeel is vanaf hier (zo-Brabant) het erheen rijden door het drukke Ruhrgebied oa Essen blijft toch wel wat vervelend. (Maar naar de Eifel ook vaak druk en naar de Ardennen is door Luik ook niet alles).

Re: Sauerland

Geplaatst: 23 dec 2021 18:31
door Henkie284
Ik ben alleen in de zuidwesthoek geweest. Het gebied tussen Olpe en Siegen is niet zo mooi. Te stedelijk en te druk. Verder naar het oosten is het juist wel heel mooi. Vooral goede wegen, niet druk. Wel veel op en neer, maar meestal niet van die extreme percentages. Het kan aan mijn routes gelegen hebben, maar ik vond dat er weinig gelegenheid voor koffiestops was.

Re: Sauerland

Geplaatst: 08 feb 2025 22:57
door Puffdaddy
Even dit topic omhoog gooien. In juni gaan wij in het Sauerland 3 ritten fietsen tijdens ons jaarlijkse fietsweekend. We zitten zo'n 10 km onder Winterberg (Liessen) Iemand toevallig routes? Tussen de 50 en 130 km zijn meestal onze afstanden, vrijdag korter ritje, zaterdag Koningsrit en zondag daartussenin ergens.

Re: Sauerland

Geplaatst: 09 feb 2025 07:18
door RKN
Heb er een paar jaar terug ook een lang weekend gefietst; zal de routes nog wel even opzoeken als ik de laptop komende week aan heb

Re: Sauerland

Geplaatst: 09 feb 2025 10:38
door Puffdaddy
RKN schreef: 09 feb 2025 07:18 Heb er een paar jaar terug ook een lang weekend gefietst; zal de routes nog wel even opzoeken als ik de laptop komende week aan heb
Dat is fijn, bedankt :like:

Re: Sauerland

Geplaatst: 09 feb 2025 16:24
door werkpaard
Was ook op zoek naar routes daar in de regio. Kwam ergens deze site tegen met routes. https://www.bike-arena.de/de/rennrad
Geen idee of deze routes voldoen aan jouw eisen. Downloaden en bestuderen zou ik zeggen.

Re: Sauerland

Geplaatst: 09 feb 2025 16:57
door Puffdaddy
Dank je

Re: Sauerland

Geplaatst: 10 feb 2025 08:13
door .jeroen.
In het Sauerland is dit één van mijn favoriete rondes. Met 150 kilometer wel te lang en meer ten westen van Liesen, maar wellicht kan je er wat inspiratie uithalen. https://ridewithgps.com/routes/30260997

Vanuit Landal Winterberg hebben we vorig jaar ook een korter ritje gemaakt. Dat was, met uitzondering van het stuk rond Winterberg, ook prima en rustig fietsen: https://ridewithgps.com/routes/49670548

Re: Sauerland

Geplaatst: 10 feb 2025 12:26
door marsman
Ben er heel wat jaren geleden voor het laatst geweest. Helaas slecht weer, maar mijn herinnering was wel positief. Beetje dat oude Duitse kneuterigheid. Gebied is bekender voor de MTB, vooral vanwege het bikepark in Willingen. Ik denk dat Gravel ook erg leuk is.

De laatste jaren trekken wij steeds naar Luxemburg als we dichtbij wat klimwerk willen doen.