Wil je een nieuwe racefiets kopen? Hulp nodig? Stel al je vragen hier!

Rose PRO SL 105 disc vs Trek Domane AL 2022

marijnsp
Forum-lid
Berichten: 14
Lid geworden op: 12 okt 2014 23:04

marijnsp 09 sep 2021 19:48

Hoi Allemaal,

Vandaag heb ik in de zoektocht naar mijn eerste racefiets een proefrit gemaakt op een Trek Domane en moet hier bij vermelden dat dit prima beviel. (De houding was wel een beetje 'relaxed'. Maar dat is ook niet echt een probleem.)

Echter begon ik door de prijs, kleur en het gewicht een beetje te twijfelen... Ik had mijn oog namelijk ook laten vallen op een Rose (In (naar mijn mening) mooi fel rood :) )

Nu heb ik mijn hoofd bijna opgemaakt om voor de Rose te gaan maar nu valt mijn binnenbeenlengte tussen twee maten in (BBL: 87.5 Lengte: 1.82 )

Aangezien de Trek maat 58 prima paste begon ik deze even te vergelijken met de Rose 57 (advies BBL 84-87) en 59 (advies BBL 88-90)

Als wat getalletjes langs elkaar leg (zie onderstaand) Zou ik zelf tot de conclusie komen dat wanneer ik ongeveer de zelfde zithouding aan zou willen houden op de Rose (iets sportiever) ik de 59 zou moeten nemen.
Aangezien de reach van het stuur het verschil in reach van het langere frame overbrugt maar de stack iets lager is bij de rose 59.

Is die conclusie correct of zie ik hier iets over het hoofd? Welke framemaat zouden jullie met betrekking tot dit verhaal adviseren?

..................................Rose 57.....Trek 58.....Rose 59
Zitbuis...........................515............548.............535
Stack..............................581............611.............591,5
Reach............................388,5........380...........397
Reach stuur................73..............93...............73
Headset lengte.......100...........100............100

Crank lengte ............172,5............175..........172,5



Bedankt voor de hulp!

chris80
Forum-lid
Berichten: 756
Lid geworden op: 27 jul 2006 23:49

chris80 09 sep 2021 20:58

Je ziet voor zover ik kan zien niks over het hoofd. Alleen als je op de Rose met je handen op het stuur fietst (bv bergop) zul je iets dieper zitten dan de Trek, dit omdat je een deel van reach pas compenseert bij je shifters.

En als je toch iets te lang komt te zitten kan je ook altijd nog een kortere stuurpen nemen.

kevindelange
Forum-lid
Berichten: 30
Lid geworden op: 12 aug 2021 12:15

kevindelange 10 sep 2021 07:48

Hi Marijn,

Misschien dat deze info je helpt. Ik heb zelf drie dagen geleden mijn Rose PRO SL Disc opgehaald. Ik ben in Bocholt gaan kijken voor de maat. Ik zat ook op het uiterste van maat 61 qua BBL, maar door mijn langere bovenlijf werd de 63 aangeraden. Zelf merkte ik dit ook door op beide fietsen een stukje te fietsen buiten. De 61 was te kort.

Deze zit op het moment wel iets dieper dan mijn vorige fiets, daar moet ik nog even aan wennen (ik heb dan ook een slappe core waar ik nog best wel iets aan mag doen) en wat in finetunen.

Eerlijk is eerlijk, de Rose is echt een pareltje, de kabels zijn mooi weggewerkt en de kleur is echt prachtig. De kleur de de hoeken van het frame komen niet tot zijn recht op de foto, je zou hem in het echt moeten zien!

roseprosl.jpeg

marijnsp
Forum-lid
Berichten: 14
Lid geworden op: 12 okt 2014 23:04

marijnsp 16 sep 2021 08:40

Pfoeeh, die is wel fotogeniek!
Bedankt voor de reacties!
Ik heb begin vorige week de Rode Rose besteld in maat 59. Levertijd staat momenteel nog op 1 oktober!

Gebruikersavatar
Ernie C.
Forum-lid HC
Berichten: 13198
Lid geworden op: 18 jun 2012 15:43

Gebruikersavatar Ernie C. 16 sep 2021 11:43

Is een 57 wel direct leverbaar? Die lijkt mij toch echt een stuk beter te passen.

Zowel een 59 als een Domane in 58 zijn te groot voor jou...
Campagnolo Ultra Dork

ted038
Forum-lid
Berichten: 1479
Lid geworden op: 10 dec 2004 16:13
Locatie: Zwolle

ted038 16 sep 2021 12:51

( ben beetje roestig in geworden, maar ... ) de rose 57 heeft lagere stack en hogere reach dan de trek58, dan heeft de rose57 toch al in verhouding een veel sportievere zit dan de trek58?

Oftewel : want stuur zit lager EN verder van trapas af, en zadelhoogte zal op beide fietsen nagenoeg hetzelfde moeten zijn, .... dus bij de rose 57 zit je gestrekter ivm stuur lager EN verder weg

Gebruikersavatar
Ernie C.
Forum-lid HC
Berichten: 13198
Lid geworden op: 18 jun 2012 15:43

Gebruikersavatar Ernie C. 16 sep 2021 13:02

Met die lichaamsmaten is een Domane in 58 een omafiets met een krom stuur.
Dat is dus geen vergelijk.
Campagnolo Ultra Dork

ted038
Forum-lid
Berichten: 1479
Lid geworden op: 10 dec 2004 16:13
Locatie: Zwolle

ted038 16 sep 2021 13:07

Ernie C. schreef: 16 sep 2021 13:02 Met die lichaamsmaten is een Domane in 58 een omafiets met een krom stuur.
Dat is dus geen vergelijk.
Tja, TS geeft zelf aan dat hij de trek58 gepast heeft en daar tevreden mee was, al wel wat "relaxed" .....

Nu ben ik niet bij machte om juiste fietsmaat te bepalen ...., maar zou zeker ook de rose's gaan proefrijden om te zien of dat bevalt, qua maat en houding.

marijnsp
Forum-lid
Berichten: 14
Lid geworden op: 12 okt 2014 23:04

marijnsp 16 sep 2021 19:32

ted038 schreef: 16 sep 2021 12:51 ( ben beetje roestig in geworden, maar ... ) de rose 57 heeft lagere stack en hogere reach dan de trek58, dan heeft de rose57 toch al in verhouding een veel sportievere zit dan de trek58?

Oftewel : want stuur zit lager EN verder van trapas af, en zadelhoogte zal op beide fietsen nagenoeg hetzelfde moeten zijn, .... dus bij de rose 57 zit je gestrekter ivm stuur lager EN verder weg
Dat is dus precies de reden dat ik voor de 59 ben gegaan. Als je de reach van het stuur mee neemt in de vergelijking is de reach lager van de Rose. Stack is dan lager. Dus een sportievere zit. Mocht door de sportieve zit de afstand naar de onderkant van het stuur te lang worden kan ik altijd nog een kortere stuurpen monteren waardoor de reach tot het horizontale deel van het stuur lager word dan de Trek.

Als je dan de 57 en 59 met kortere stuurpen (80mm pen) vergelijkt. Is de stack hoger en het zadel lager lager. (Van de 59). Oftewel de minder sportief.

Het stuur een spacer lager zetten is makkelijker dan een spacer hoger. (lengte buis voorvork)
Mocht je dan een spacer van onder naar boven plaatsen (minder stack) krijg je eigenlijk de zelfde stack en reach op een 59 als op de 57.

Gebruikersavatar
Ernie C.
Forum-lid HC
Berichten: 13198
Lid geworden op: 18 jun 2012 15:43

Gebruikersavatar Ernie C. 17 sep 2021 12:09

Je cijfers kloppen wel maar hoe ben je op de Trek in maat 58 terecht gekomen.
Ook volgens de adviezen van Trek zou je prima op een 56 passen.
De 58 komt alleen in beeld als je ernstige lichamelijke klachten hebt en heel erg rechtop moet zitten.
Campagnolo Ultra Dork

marijnsp
Forum-lid
Berichten: 14
Lid geworden op: 12 okt 2014 23:04

marijnsp 17 sep 2021 14:21

Ernie C. schreef: 17 sep 2021 12:09 Je cijfers kloppen wel maar hoe ben je op de Trek in maat 58 terecht gekomen.
Ook volgens de adviezen van Trek zou je prima op een 56 passen.
De 58 komt alleen in beeld als je ernstige lichamelijke klachten hebt en heel erg rechtop moet zitten.
Dat werd mij aangeraden bij het trek experience center gebaseerd op mijn binnenbeen lengte, arm lengte en lichaamslengte.

Gebruikersavatar
TL@
Forum-lid HC
Berichten: 5923
Lid geworden op: 20 dec 2012 13:15

Gebruikersavatar TL@ 17 sep 2021 14:27

Zoiets had ik ook eens voor met een Orbea. Ik had wat rugklachten en mijn werd aangeraden om een 60 te nemen. De fiets was dus te groot, ik zat te recht en het ding reed nooit echt goed.
Mijn maat was (en is) een 58. Mijn rug doet ook geen pijn op een 58 (op de 60 wel nog steeds)

Die Orbea was ook de fiets waar ik het meeste mee tegen de grond ging.

Kortom: wees zeker van de maat en een te grote fiets rijdt echt niet prettig

Afbeelding
In het begin zelfs nog met spacers onder de stuurpen (je weet niet beter en geloofd de fietsenmaker blind :? )
Afbeelding

Plaats reactie