Pagina 1 van 1
Cadans berekenen
Geplaatst: 12 okt 2020 17:33
door mhalmingh
Korte vraag. Zelf op het moment met een Gazelle Medeo Trekking aan het opbouwen i.v.m. een blessure aan de knie. Zelf verder ook geen ervaring met wielrennen, wel enigszins met mountainbiken. Nou heb ik vandaag een ronde van 30km gefietst met een laag verzet om zodoende zo min mogelijk de knie te belasten. Nou voelt die hoge trapfrequentie niet natuurlijk en ben eigenlijk benieuwd wat de gemiddelde cadans/rpm is. Hiervoor vond ik al berekeningen, maar ik kan nergens de informatie vinden van Shimano Alivio uit 2005, afgezien van het grootste en kleinste tandwiel.
Ter info; 30km met een gemiddelde snelheid van 21,6km/h, kleinste tandwiel voor, 3e tandwiel achter (van groot naar klein).
Re: Cadans berekenen
Geplaatst: 12 okt 2020 17:36
door klimmer
Gewoon tellen en op de klok kijken.
Anders zijn nog veel meer gegevens nodig.
Re: Cadans berekenen
Geplaatst: 12 okt 2020 17:43
door mhalmingh
klimmer schreef: ↑12 okt 2020 17:36
Gewoon tellen en op de klok kijken.
Anders zijn nog veel meer gegevens nodig.
Kan natuurlijk ook, maar was achteraf met name benieuwd of het een beetje normaal was of juist te hoog/laag. Zonder echt gedetailleerd, maar meer als indicatie.
Re: Cadans berekenen
Geplaatst: 12 okt 2020 17:48
door klimmer
Jij hebt alle gegevens: dus jij kunt rekenen, of de zakjapanner.
Een hoge cadans, ontlastend voor je knie: 95-105 rpm.
Re: Cadans berekenen
Geplaatst: 12 okt 2020 18:36
door Orlok
Het is allemaal niet zo moeilijk. Gewoon de hoeveelheid tandjes van zowel voor als achter tellen en daar de verhouding van bepalen bijvoorbeeld voor 30 en achter 10 geeft een verhouding van 1:3. Dat betekent dat een omwenteling voor geeft 3 omwentelingen achter. Als je dan ook nog eens weet wat de omtrek is van je achterwiel kan je berekenen hoeveel omwentelingen dat wiel maakt bij een bepaalde snelheid. In bovengenoemd verhaal deel je de hoeveelheid omwentelingen door 3 dan heb je jouw cadans, simpel, toch . . . . ?
Je kan de hoeveelheid tandjes ook
hier invullen, dan kan je er mee spelen welke cadans welke snelheid geeft.
Re: Cadans berekenen
Geplaatst: 12 okt 2020 20:12
door Keezx
mhalmingh schreef: ↑12 okt 2020 17:33
Hiervoor vond ik al berekeningen, maar ik kan nergens de informatie vinden van Shimano Alivio uit 2005, afgezien van het grootste en kleinste tandwiel.
CUT
Dat treft, want meer dan de tandwielen en wielomtrek heb je ook niet nodig.
Shmano/Alivio of whatever is 100% irrelevant.
In jouw geval is zelfs de cadans als getalletje totaal oninteressant.
Het criterium is: geen knieklachten.