Pagina 1 van 2

Hybride fiets > racefiets (BMC, Look, Cervélo...)

Geplaatst: 23 apr 2019 22:22
door rvdh
Beste vrienden en vriendinnen van de fiets,

Ik ben op zoek naar een racefiets naast mijn huidige hybride fiets (BMC Alpenchallenge).

Achtergrond

3 jaar geleden heb ik de BMC Alpenchallenge gekocht met de bedoeling af en toe een ritje te maken met het gezin. De stap naar een echte racefiets vond ik destijds te groot - ik had al meer dan 10 jaar niet meer gefietst. Naarmate ik meer ben beginnen fietsen, ben ik hier wel wat spijt van beginnen krijgen.

Omdat ik wat lichamelijke klachten had (pijn in de hamstring), heb ik een jaar geleden een bikefit laten doen. De klachten zijn nu grotendeels verdwenen. We hebben toen enkele racefietsen bekeken waarbij de BMC Roadmachine in maat 56 een kanshebber was.

Het afgelopen jaar heb ik wat rondgekeken naar gelijkaardige modellen, maar nog niet overgegaan tot aankoop. Nu wordt het stilaan tijd om een beslissing te maken.

Nog wat meer over mezelf: ik ben 33 en fiets 6 tot 8u per week.

Huidige geometrie

bmc17_alpenchallenge_ac01_igh_geo_n.jpg
Maat: L
Center bottom bracket - bovenkant zadel: 77cm
Top cap 15mm + 15mm spacers
Stuurpen: 11cm, -6°

Wensen
  • Carbon frame
  • Schijfremmen
  • Ruimte voor 28mm banden
  • Shimano 105/Ultegra
  • Eenvoudig design en kleurstelling
  • Geen rood frame
Gevonden modellen op basis van huidige geometrie
  • BMC Roadmachine 02
  • Cervélo R3 Disc
  • Look 765 Disc
  • Look 785 Disc
  • Colnago CLX
  • …?
(tabellen in bijlage)


Modellen/merken die ik heb bekeken maar minder aanspreken
  • Trek Emonda/Domane
  • Cannondale Synapse
  • Wilier Cento1 NDR
  • Giant Defy
  • Focus Paralane
  • Canyon Endurace
  • Cube Agree
  • Bianchi
  • Ridley
  • Merckx
  • Isaac
Ik lees hier vaak ’koop wat je mooi vindt’, maar dat gaat voor mij niet op. Qua design vind ik aero frames nog altijd het mooist, maar met mijn BBL van 89cm bij 1m81 en gemiddelde flexibiliteit gaat dat niet passen. Aan die flexibiliteit wordt overigens gewerkt. Ik zit inmiddels 15mm lager dan een jaar geleden.

Ik vind het moeilijk om de geometrie van mijn huidige fiets te vergelijken met die van een racefiets gezien de verschillende zithouding.
Een testrit gaat volgens mij ook geen doorslag kunnen geven omdat ik hoe dan ook zal moeten wennen aan de nieuwe houding. Ik heb schrik om met het idee te zitten dat eventuele klachten wel zullen verdwijnen na gewenning.

Hoe zouden jullie dit aanpakken? Heeft er iemand ervaring met bovenstaande modellen? Is er nog een alternatief dat ik zeker zou moeten bekijken?

Re: Hybride fiets > racefiets

Geplaatst: 23 apr 2019 22:23
door rvdh
Overige geometrietabellen

Re: Hybride fiets > racefiets

Geplaatst: 23 apr 2019 22:38
door Tijanus
Orbea? Pinarello? Colnago? Kuota?
De juiste frames heb ik zo niet paraat (maar andere forummers vast wel...), maar ze hebben elk een vrij brede selectie. (Koga lijkt af te vallen, de Colmaro is alleen in alu...)

Re: Hybride fiets > racefiets

Geplaatst: 24 apr 2019 08:10
door scottpch
Scott Foil disc.

Re: Hybride fiets > racefiets

Geplaatst: 24 apr 2019 09:30
door rvdh
Tijanus schreef: 23 apr 2019 22:38 Orbea? Pinarello? Colnago? Kuota?
De juiste frames heb ik zo niet paraat (maar andere forummers vast wel...), maar ze hebben elk een vrij brede selectie. (Koga lijkt af te vallen, de Colmaro is alleen in alu...)
Bedankt voor de suggesties.

- Orbea: de Orca (Aero) vind ik heel mooi, maar zijn beide te agressief, de Avant vind ik geen mooi frame
- Pinarello: te duur
- Colnago: CLX toegevoegd aan de lijst
- Kuota: voldoet niet aan de wens 'eenvoudig design en kleurstelling'

scottpch schreef: 24 apr 2019 08:10 Scott Foil disc.
Prachtige fiets, maar helaas een stuk te laag vooraan.

Re: Hybride fiets > racefiets

Geplaatst: 24 apr 2019 09:43
door scottpch
Wanneer je de Roadmachine 02 noemt met een headtube van 154mm, dan is de Foil met een headtube van 170mm een stuk comfortabeler/hoger.....
Alpenchallenge met een headtube van 160mm...
Daarnaast wordt de Foil met een aero stuurnok en spacers( 30mm) geleverd waardoor ie nog een stuk hoger komt.
Ga maar eens kijken bij een dealer, daar staan ze met de vorkbuis nog niet afgezaagd, incl. die spacers en dat ziet er niet onaardig uit.
Succes.

Re: Hybride fiets > racefiets

Geplaatst: 24 apr 2019 10:09
door rvdh
Interessant, ik heb altijd naar de stack en reach gekeken. Voor de Foil respectievelijk 568mm en 394mm. De Roadmachine met hoge topcone komt op 590mm en 388mm. Veel spacers op een aero frame vind ik vaak jammer voor de looks. Dan zou ik eerder een meer endurance frame kiezen met minder spacers. Ik heb een dealer in de buurt die zowel Look als Scott verkoopt, ik zal eens zien of daar een Foil staat.

Re: Hybride fiets > racefiets (BMC, Look, Cervélo...)

Geplaatst: 27 apr 2019 20:32
door Martijn_H
Focus Izalco Max Disc een optie?

Re: Hybride fiets > racefiets (BMC, Look, Cervélo...)

Geplaatst: 27 apr 2019 20:47
door rvdh
Deze werd mij ook voorgesteld door de Cervélo dealer, maar is een stuk lager vooraan dan de modellen op mijn lijstje.

Re: Hybride fiets > racefiets (BMC, Look, Cervélo...)

Geplaatst: 27 apr 2019 21:49
door Harry Jacques
De Jan Janssen Sonic disc kan een optie zijn. Fijn nederlands bedrijf en goede service.

Re: Hybride fiets > racefiets (BMC, Look, Cervélo...)

Geplaatst: 28 apr 2019 09:25
door Maaarek
Van de week bij Mantel geweest en op de Endurance bike van Scott gefietst, de Scott Addict SE. DI2 ultegra afgemonteerd, wel prijzig met €3700.

Een goedkopere optie is de Addict 10. Ook ultregra alleen niet met di2, deze kost “maar” €2300.

https://www.mantel.com/scott-addict-10-disc

Er zitten wel 32mm banden op maar kan uiteraard naar 28mm. Ik ga zelf waarschijnlijk voor nog een model lager met de nieuwe 105 groep.

Re: Hybride fiets > racefiets (BMC, Look, Cervélo...)

Geplaatst: 29 aug 2019 20:39
door rvdh
Even een update: Vandaag heb ik voor het eerst de nieuwe BMC Roadmachine in het echt kunnen bekijken bij mijn huidige FM. Ik blijf het een van de mooiste endurance fietsen vinden. De beslissing was dus snel gemaakt. Het is de RM02 One met mechanische Ultegra geworden. Standaard wordt dit model geleverd met Di2, maar dat is overkill voor mij.
Bedankt voor de suggesties.