Pagina 1 van 3
Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 13:02
door beni
Elk jaar het zelfde probleem, rond deze tijd altijd last van hooikoorts maar ik heb geen last van branderige ogen, meer mijn luchtwegen. En een nare bijkomstigheid hele zware stramme benen. Ben smorgens gesloopt, neem cetrazine in maar dat helpt redelijk tegen de hooikoorts maar de benen blijven zwaar. Hartslag is ook hoger dan normaal. Wie heeft hier ook last van en natuurlijk de oplossing.
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 13:08
door TL@
Heb ik ook.
Met Loratodine is het wel beter, veel minder last van vermoeidheid.
Ik merk wel dat het enkel het gevoel is van slechte benen, mijn vermogenwaardes blijven gewoon gelijk. Het fietst enkel wat minder comfortabel.
Ik heb wel branderige ogen (zeker na het fietsen) en vooral erg veel last van mijn neus (snot en jeuk) en wanneer het grasseizoen is (nu dus) ook een hoest.
Veel fietsen in de bergen of aan zee helpt ook wel
Voor mijn neus heb ik een spray, Flixonase, die helpt ook erg goed.
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 13:28
door beni
Ik doe over mijn vaste route er 8 minuten langer over bij de zelfde hartslag, ik kan niet aanzetten want dan voel ik ze zo vol lopen.
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 16:06
door TL@
Wat zegt de dokter? Al eens naar een specialist geweest?
Wel een goed excuus om aan de cortisonen te gaan

Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 17:25
door Sweety2008
Komt heel bekend voor, deze keer heb ik het volle programma, hoesten, benauwd, verstopte neus en een verergering van mijn astma. Voor mijn astma neem ik alvesco en als het heel erg is salbutamolspray.
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 18:10
door beni
Tl@ wat zegt de dokter, zoals alle dokters niks.
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 18:10
door Edwin
Ik zag laatst bij de fysio een folder over
medical taping die hooikoortsklachten zou kunnen verhelpen/verlichten. Ik vind het nogal 'broodje aap' klinken, maar heb er geen ervaring mee dus die mening is nergens op gebaseerd.
Misschien hier mensen die dit al eens hebben geprobeerd? En er baat bij hebben?
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 19:47
door erikkie39
Als er ook een astmatische component bij de hooikoorts zit (dus niet alleen loopneus, maar ook de luchtwegen en longen), is de verminderde prestatie goed verklaarbaar. Minder lucht in je longen, is zeker bij inspanning te weinig zuurstof voor de behoefte op dat moment. Vraag bij je huisarts eens om een puffer met bijvoorbeeld salbutamol op proef, zou zomaar eens kunnen werken.
@Edwin, hoe denk je dat een plakbandje op je huid, ertoe leidt dat je mest-cellen minder histamine vrijgeven bij blootstelling aan allergenen? Als iemand er geld voor wil betalen, be my guest, maar meer dan placebo-effect zal het niet zijn...
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 19:59
door Gastheerg
Het goede nieuws: het wordt met het ouder worden heel, heel veel minder.
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 21:34
door beni
Nou Gastheerg ik merk er weinig van.
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 19 mei 2018 21:34
door Swedish Chef
Ik lees dat je (TS) ceterizine gebruikt. 1 van de bijwerkingen is vermoeidheid/slaperigheid. Ik herken het als bijwerking. Na een tijdje experimenteren heb ik gemerkt dat ik met een pilletje eens in de 2 dagen nog een redelijke werking heb, maar dat de bijwerkingen net even iets minder stevig inhakken.
Er schijnen verschillende redelijk tot goed werkende medicijnen te zijn, terug naar de huisarts en het er eens over hebben kan mogelijk wat opleveren.
Re: Hooikoorts en stramme benen
Geplaatst: 20 mei 2018 07:06
door Gastheerg
beni schreef: ↑19 mei 2018 21:34
Nou Gastheerg ik merk er weinig van.
Als je hooikoorts hebt en gaat met je 50e niet weg zou ik voor een alergietest naar de dokter gaan want dan is er wellicht toch wat anders wat mogelijk ook anders behandeld moet worden.