Pagina 1 van 1

Smartphone app Bike Computer Pro

Geplaatst: 30 dec 2016 10:35
door Fietser_1971
Tot nog toe heb ik gebruik gemaakt van m'n Sigma Rox 10.0 computer maar ik heb gemerkt dat ik de navigatie toch vaker gebruik dan dat ik verwacht had toen ik 'm aanschafte. Dat is dan ook meteen niet het sterke punt van de rox.

Om dan nu meteen maar over te stappen naar een Garmin vond ik een beetje te kostbaar, dus ik ben eens gaan kijken naar een app voor de smartphone die dan wel m'n bestaande Sigma sensoren kon gebruiken. Uiteindelijk kwam ik uit bij de app Bike computer pro. Er is een gratis versie maar ik ben meteen voor de betaalde uitvoering gegaan van €4,99.
De ontwikkelaar heeft veel informatie beschikbaar gesteld oa met YouTube video's om de functionaliteit van de app uit te leggen.

Ik moet zeggen dat ik toch wel onder de indruk ben van deze app. De route planner werkt simpel, de routebegeleiding is ook duidelijk en je kunt je display behoorlijk customizen. Ik heb 'm zowel op m'n phone als op m'n tablet geïnstalleerd (hoef je maar 1 keer voor te betalen) zodat ik op de tablet de route kan plannen (kan ook gpx importeren) en deze via Google drive dan vervolgens synchroniseren op m'n phone.

Ook het batterijverbruik valt me nog mee, gestart met een volle batterij had ik na een rit van 1.45 uur nog 61% over op mijn 2.5 jaar oude S5, bij een buitentemperatuur van 2,5 graden.
Het voordeel van deze telefoon is dat hij ook met Ant+ sensoren om kan gaan, werkt als een zonnetje. Dus hartslag, speed en cadans werkt allemaal.
Na afloop kun je je rit ook nog uploaden naar strava direct vanuit de app.

Dus ik ga hier nog eens mee verder experimenteren en wellicht dat mijn trouwe Rox zijn plekkie moet afstaan.
Misschien heeft de app niet de volledige functionaliteit van een Garmin, maar goed het kost dan ook maar een fractie van de prijs ervan, mits je een geschikte smartphone hebt natuurlijk.
Het ziet er ook niet zo "pro" uit op je fiets maar daar zit ik niet mee, ik pretendeer ook niet om "pro" te zijn :lol: , ik wil gewoon lekker fietsen en m'n ritten kunnen plannen en terugkijken.

Wie weet heeft iemand nog baat bij dit verhaal.