Pagina 1 van 2
Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 04 dec 2016 11:55
door Kornuit
Hoi,
Ik rij met Fulcrum Red Wind wielen en volgens mij zijn die velgen nog niet zo breed als je tegenwoordig ziet. Kan je dan beter 23mm banden monteren? Ik rij nu veel op 25mm (vittoria corsa) en dat is prima, maar kan nu goedkoop een setje 23mm banden kopen eveneens vittoria corsa. Het is voor criteriums.
Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 04 dec 2016 19:29
door Keezx
Op 15C velgen kan je in het algemeen beter 23 mm rijden inderdaad, in ieder geval heeft 25 mm niet zoveel nut.
Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 04 dec 2016 20:15
door Kornuit
Oke helder.
En stel ik koop een setje met 25mm velgen... kunnen daar dan ook prima 23mm op? of moet je dan altijd 25mm rijden?
Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 04 dec 2016 20:27
door Keezx
Hangt ar vanaf wat je met 25 mm velgen bedoelt.
Bij velgen telt alleen de binnenmaat bij de haak (Duits: Maulweite).
Uitwendig 25 mm brede aluminium velgen zijn inwendig meestal 19 mm en die kan je nog met 23 mm rijden, maar dat is IMO wel de grens.
Zijn het carbon velgen met pakweg 17 mm inwendig, geen enkel probleem.
Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 04 dec 2016 20:46
door Kornuit
Ik doel dan bijvoorbeeld op china fullcarbon velgen van bijv farsports. Die worden dan aangeduid met 25mm..gaat volgens mij dan idd om de buitenmaat.
Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 05 dec 2016 09:43
door jkniep
Lees dit eens:
https://intheknowcycling.com/2015/05/28 ... ike-tires/
&
https://intheknowcycling.com/2016/05/03 ... -upgrades/
Daarin wordt veel gezegd over verschillende tests en de voordelen van een buitenband die goed aansluit bij de velg. De profs rijden allemaal op 25 mm of meer maar die hebben vaak ook wielen met bredere velgen. Ik monteer voortaan gewoon weer 23 mm op mijn fiets nadat ik dit heb gelezen

Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 05 dec 2016 11:52
door Keezx
Deze artikelen zou ik negeren, er staat me teveel flauwekul in om serieus te nemen.
Wat wel klopt: 25 mm banden op 15C velgen heeft weinig tot geen zin.
Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 05 dec 2016 21:11
door ruud_k
Klopt inderdaad, ik heb een 15C velg en ik ga lekker terug naar 23mm in het voorjaar. Net als de topic starter rijd ik ook een aero velg en ik wil dat mijn band mooi op mijn velg aansluit.
Vooral het stuurgedrag van de 25mm band op mijn 15C voorwiel vind ik niks. 23mm stuurt gewoon wat directer en mijn achterband ga ik op ongeveer 7 bar houden om een klein beetje comfort van de 25mm band te simuleren hoewel het gemis van die 2mm ook wel te overkomen zal zijn.
Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 06 dec 2016 20:29
door de zwarten
Keezx schreef:Deze artikelen zou ik negeren, er staat me teveel flauwekul in om serieus te nemen.
Wat wel klopt: 25 mm banden op 15C velgen heeft weinig tot geen zin.
Serieus? Voor die ene keer dat ik gezwicht ben voor de bredebandenlobby... Ik heb voor mijn winterfiets mijn Eurus wielen (conventioneel smalle velgen) met 25mm Vittoria open pavé uitgerust. Heerlijk op de koude en natte puttenwegen in de Vlaamse Ardennen. Merkbaar betere grip en comfort dan de 23mm equivalenten.
En nu kom je hier staalhard zeggen dat het weinig tot geen zin heeft...

Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 06 dec 2016 20:59
door Keezx
Je rijdt waarschijnlijk ofwel met meer dan 7 bar of je gaat als een oud wijf door de bochten, zodat je het gezwabber met 6 bar niet waarneemt
Voor de winterfiets meestal goed genoeg maar mijn referentie is hard rijden en vol door de bochten met 5,5 bar en dan is het simpelweg niet goed genoeg.
Omstandigheden en eisen kunnen natuurlijk behoorlijk verschillen, je moet het allemaal niet zo absoluut zien.
Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 09 dec 2016 12:22
door de zwarten
Keezx schreef:...of je gaat als een oud wijf door de bochten
Altijd welkom om dit oude wijf bergaf te volgen

(bergop ben ik even niets waard, teveel kilo's)
Re: Smalle velgen beter 23mm banden?
Geplaatst: 09 dec 2016 12:50
door DeletedUser01
de zwarten schreef:Altijd welkom om dit oude wijf bergaf te volgen

(bergop ben ik even niets waard, teveel kilo's)
Ook op de kasseien heeft Keezx een kluif aan je, vrees ik...