Pagina 1 van 1

tijd tekort om conditie verder te verbeteren

Geplaatst: 25 aug 2010 22:27
door yelram
zalig lange vankantie gehad. nu 2 maanden gepaseerd en nog 1 te gaan maar daarna ga ik terug op kot. mijn conditie heb ik sterk zien verbeteren in deze vakantie. maar tijdens school kan ik enkel nog in het weekend fietsen. Dat is iets te wijnig om nog verder op te bouwen. ik kan mijn fiets niet mee doen door praktische redenen (trein, klein kot,...)

wel ga ik gaan lopen of zwemmen (ca 2 maal per week) en in het weekend fiets ik dan. IK vroeg me af of deze andere sporten bijdragen aan het verbeteren van mijn conditie op de fiets of die net te niet doen doordat het andere bewegingen zijn?

Geplaatst: 25 aug 2010 22:33
door edwinfe
nou als ik terug kijk op mijn studietijd had ik zeeen van tijd. Ik fietste toen niet, jammer genoeg.ja ik riep ook dat ik het druk had

Geplaatst: 26 aug 2010 00:06
door johnwx
Misschien kan je in de regio naar een sportschool om wat arbeids training te verzetten

Geplaatst: 26 aug 2010 00:10
door swoosh
Natuurlijk kun je werken aan je conditie met running en zwemmen. Maar je kunt ook denken aan schaatsen of skeeleren. Die sluiten goed aan op wielrennen.

Geplaatst: 26 aug 2010 09:45
door nagtie

Ik heb ook geen zeeen van tijd. Conditie doe je altijd op wanneer je sport, zolang het geen denk of duivensport is.
Maar de juiste spier opbouw is lastiger. Het skeeleren en schaatsen is een goede je gebruikt bij schaatsen meer been spiergroepen intensief, hierdoor is dat best een goede keuze..

Ik zelf ga 2 tot 3 maal naar de sportschool, en doe dan een combinatie van kracht training en dan 45 minuten van alles wat, uiteraard met begeleiding zodat ik het goede doe. Daarna doe ik dan 40 minuten cardio zoals roeien, fietsen hardlopen en crosstrainer. Of ik doe mee aan het spinning uur. Die laatste is echt heel vermoeiend omdat je al veel energie bij de krachttraining hebt verloren.

Geplaatst: 26 aug 2010 12:56
door oudesluisdt
Koop een tacx of roller

Geplaatst: 26 aug 2010 13:09
door tieky
Als het puur je conditie op peil houden is dan zou ik kiezen voor hardlopen of zwemmen. Wil je echter gericht de juiste spiergroep blijven trainen dan zou ik eerder kiezen voor de sportschool.
Het nadeel van schaatsen en skeeleren is, is dat je hier wel de juiste spiergroep traint maar op een hele beweging. Daarom zie je schaatsers in de zomer wel fietsen, maar wielrenners in de winter nooit schaatsen.