Pagina 1 van 1

Shimano ZEE M640 achterderailleur 10 speed (11-28 versie)

Geplaatst: 19 jan 2014 13:31
door peterv3
Bleek het verkeerde model, ik heb de freeride versie nodig. Jammer genoeg heb ik het doosje weggegooid en kan ik 'm niet meer ruilen. Deze is dus 1x gemonteerd geweest maar 0km gebruikt.

NB: Hij heet 'downhill' maar is natuurlijk prima geschikt voor elke MTB of veldfiets/cyclocrosser met een cassette tot 11-28 en voor een enkel kettingblad of 2 met een niet al te groot verschil tussen het aantal tanden.

Afbeelding

Specs:

Dit is de downhill uitvoering van de Zee derailleur. De derailleur doet geen concessies tijdens downhill races.

Specificaties Shimano Zee RD-M640 Achterderailleur Shadow Downhill
De Shadow+ technologie voorkomt klapperen of aflopen van de ketting
Ontwikkeld voor 10 speed schakelsystemen
Deze variant is voor kleine schakelstappen (cassettes tot 11-28)
Optie voor direct mount
Gewicht: 250 gram

adviesprijs meer dan 100 euro,

70 euro bij futurumshop,

vaste prijs 55 euro opgestuurd of 50 euro opgehaald

Re: Shimano ZEE M640 achterderailleur 10 speed (downhill ver

Geplaatst: 19 jan 2014 13:50
door hendrikjan
Weer wat geleerd, er bestaat speciaal downhill schakel meuk ;) als ik http://www.vitalmtb.com/product/guide/R ... M640,11768 lees dan kan je ook een onderdeeltje los aanschaffen en de rd van versie veranderen ... Misschien wel so makkelijk :)

Re: Shimano ZEE M640 achterderailleur 10 speed (downhill ver

Geplaatst: 19 jan 2014 13:51
door peterv3
paar foto's van de derailleur, zojuist gedemonteerd:

Afbeelding

Afbeelding

Re: Shimano ZEE M640 achterderailleur 10 speed (downhill ver

Geplaatst: 19 jan 2014 13:55
door peterv3
hendrikjan schreef:Weer wat geleerd, er bestaat speciaal downhill schakel meuk ;) als ik http://www.vitalmtb.com/product/guide/R ... M640,11768 lees dan kan je ook een onderdeeltje los aanschaffen en de rd van versie veranderen ... Misschien wel so makkelijk :)

hmmm, daar zeg je wat, inderdaad. zal eens kijken of die b-link (dat is toch als het ware de 'verlenging' van het montageoog?) van m'n XT derrie langer is

Re: Shimano ZEE M640 achterderailleur 10 speed (downhill ver

Geplaatst: 19 jan 2014 13:56
door peterv3
ja is voor 'downhill' omdat de ketting dus een stuk strakker staat. voor mij vooral interessant omdat ik van 2x10 naar 1x10 wil, zonder kettinggeleider maar met een speciaal dun/dik vertand voorblad. heb ik iig goede verhalen over gehoord.

nogmaals dank

Re: Shimano ZEE M640 achterderailleur 10 speed (downhill ver

Geplaatst: 20 jan 2014 08:38
door peterv3
B-link nergens kunnen vinden, en die van de XT is even lang dus heb ik niets aan, dus het andere model besteld.

Deze wordt dus verkocht!

Re: Shimano ZEE M640 achterderailleur 10 speed (downhill ver

Geplaatst: 23 jan 2014 08:02
door peterv3
update: gisteren de goeie derailleur* binnengekregen en op m'n MTB gemonteerd, rondje getest in Dorst, en het werkt echt goed! ketting staat mooi strak, werkt echt tegen het klapperen.

deze is natuurlijk ook prima geschikt voor de 10-speed veldfiets-/cyclocrosser...







(*op het oog is ie precies hetzelfde, dus geen langere oogbevestiging ofzo, maar hij pakt de 36 wél zonder dat-ie op de 11 slap hangt...)

Re: Shimano ZEE M640 achterderailleur 10 speed (11-28 versie

Geplaatst: 30 jan 2014 12:07
door peterv3
5 euro eraf!

50 opgestuurd, 45 opgehaald

wie maakt me los?