Pagina 1 van 2

Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 02 okt 2013 10:20
door Kilowatt
Ik dacht dat ik bij mijn FM een goeie fit heb gehad, maar ik fiets toch nog met klachtjes. Niet al te ernstig, maar ik vind ze irritant. Heeft misschien niks te maken met de fit.

Eerste klacht:
Schuur-/schaafplek tussen het edele deel en binnenkant dijbeen. Helemaal bovenaan dus, en dan alleen aan de rechterkant. Niet zo pijnlijk dat ik niet kan fietsen, maar irritant. Beetje broekzalf en ik voel het niet. Aan mijn broek zie je ook aan die kant een slijtplekje. Ook op mijn vorige fiets had ik daar last van. Dus met ander zadel en andere fiets. Ik heb 3 verschillende broeken, maar de klacht blijft. En als gezegd, het zit alleen rechts.

Tweede klacht:
Pijn aan de linker bovenarm, de triceps. Komt niet altijd voor, maar als het begint zo na 60/70 km. Gevoel van kramp. Is na het fietsen direct weer over.

Ik zal deze vragen ook voorleggen aan mijn FM . Ik vermoed dat ik scheef op de fiets zit gezien de combi van beide klachten, maar ben benieuwd of iemand hier ooit met dezelfde klachten te maken heeft gehad en wat de oplossing was.

Ik heb ooit eens een sportkeuring gehad voor parachutespringen, dat heeft niks bijzonders opgeleverd. Maar dat is al 10 jaar geleden.

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 02 okt 2013 16:59
door loos
Ik vermoed dat je een beenlengteverschil hebt en als gevolg daarvan een kanteling in je bekken. Je zadel iets scheef zetten verhelpt het probleem dan (als het nu recht staat).

Ook die pijn in je bovenarm kan daar vandaan komen, omdat je die scheefstand compenseert in je rug waardoor je een S-bocht krijgt (scoliose).
Ik zou je in dat geval aanraden je echt eens goed op je fiets te laten zetten middels een dynamische bikefit. Dit doe je in de regel niet bij je fietsenmaker, maar bij een gespecialiseerd bedrijfje.

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 02 okt 2013 20:20
door Kilowatt
Kijk, dat had ik nog niet bedacht.
Dank Loos, ik zal mijn zadel eens een tikje draaien.

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 04 okt 2013 10:55
door Matthijs1973
komende week op bikemotion zijn diverse bikefitters aanwezig, wellicht leuk en goed om daar eens te kijken?

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 02 jun 2016 22:10
door Martijn2107
Een ouder bericht maar kwam het tegen in de zoekfunctie, ik heb exact dezelfde klachten.
Pijnlijke triceps vaak na 50 km of meer en schuurplekken rechter bovenbeen, al 2 standaard bikefittings gehad maar nog zonder resultat en denk nu aan een dynamische fitting.

Is bij jou deze klacht verholpen en wat heb je er aan kunnen doen? Het zadel wat scheefzetten zal ik ook eens proberen.
Groet martijn

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 02 jun 2016 22:30
door Kilowatt
In 2014 bij een sma geweest. Die constateerde een gering beenlengteverschil, een lichte bekkenscheefstand maar beide nauwelijks te meten. Ook scoliose werd geconstateerd. Kramp in de triceps kon ze niet verklaren uit die 3 kenmerken maar ze opperde de mogelijkheid dat een extra plaatje tussen de schoen en plaatje wellicht het probleem kon oplossen.

Nee dus.
Uiteindelijk kwam ik zelf achter de oorzaak tijdens het fietsen met de zon in de rug. Ik zag in mijn schaduwbeeld dat ik mijn linker schouder optrok, waarschijnlijk om de scheefstand van mijn rug tgv de scoliose te compenseren (is mijn theorie). Toen kwam ik er ook achter dat ik dat in het dagelijks leven ook soms doe. Sindsdien duw ik bewust mijn schouders naar beneden tijdens het fietsen en dat heeft het probleem verholpen. Regelmatig verzitten en af en toe armen wat losgooien doe ik ook (Ik kijk eerst achterom ;) ).Ik moet er wel bewust aan denken.

Schuurplek is daarna ook niet meer voorgekomen, maar kan zijn dat ik met een wat duurdere broek en zeem het probleem heb opgelost. Nu je het er over hebt herinner ik het me weer, maar is sindsdien niet meer voorgekomen (en was al niet zo ernstig)

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 02 jun 2016 22:38
door DeletedUser01
Groot probleem op de racefiets is het lang in dezelfde houding zitten. Wat ik geleerd heb bij de randonneurs is dat je regelmatig je houding moet aanpassen op de fiets. Handen regelmatig wisselen van op het stuur naar onder in de beugel of handen in het midden op het stuur.

Het draait op de racefiets om drie zaken: handen/armen, zitvlak en rug. Als je dit beseft, voorkom je veel problemen. Tenminste, dat is mijn ervaring.

Komend weekend is er zon genoeg en kun je je schaduw ruim voldoende volgen. See you!

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 05 jun 2016 15:26
door Kilowatt
Ik vergat je even te groeten WalterG, keek teveel naar mjin schaduw (kanaaldijk thv Marsdijk).

Als gezegd, ik moet me nog steeds dwingen om de schouders omlaag te drukken, het gaat niet vanzelf. Vandaag rondje 125km en geen kramp.

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 05 jun 2016 19:06
door DeletedUser01
Rondje naar het noorden, neem ik aan? Volgens mij heb ik je wel gezien!

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 05 jun 2016 19:23
door Zorro
Walter G schreef:Rondje naar het noorden, neem ik aan? Volgens mij heb ik je wel gezien!
Pure arrogantie en bewust negeren van jou kant uit dus WalterG :lol:

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 05 jun 2016 21:32
door DeletedUser01
Ik ben niet gauw afgeleid, hoewel...

Afbeelding

Re: Schuurplek binnenbeen en pijnlijke arm

Geplaatst: 05 jun 2016 22:10
door Zorro
Je hebt helemaal gelijk. Dat is wel een erg mooi glooiend lopende weg.