Pagina 1 van 1

Ventielverlengers

Geplaatst: 04 jul 2013 11:11
door Patrick77
Hallo medefietsers,

Ik ben een tijdje ind e weer geweest met de ventielverlengers van mijn nieuwe FFWD F6R wielen. Ik ben erachter gekomen dat de meeste biba helemaal geen verwijderbare ventielkern hebben. Heeft iemand een overzicht welke biba's demontabel ventiel hebben?


Ik vroeg me af of er ook ventielverlengers zijn die rechtstreeks op de ventiel gaan, dus zonder de kern te moeten verwijderen ? Dat lijkt me handig in noodgevallen om elke biba te kunnen gebruiken. En ik neem aan dat de ventiel dan altijd open staat, maar of dat veilig is?

Gr. Patrick

Re: Ventielverlengers

Geplaatst: 05 jul 2013 12:58
door ericpeters
Probeer die van Topeak: http://topeak.com/products/Pumps/PrestaValveExtenderXL

Deze hebben als voordeel dat je ze het ventiel kan openen en sluiten en dat je ze ook kan verwijderen nadat de band is opgepompt. Je rijdt dan met een wiel waar geen ventiel uitsteekt.

Re: Ventielverlengers

Geplaatst: 05 jul 2013 14:53
door loos
Ik heb gewoon holle buisjes, en het ventiel altijd open met de kern er nog in.
Dat werkt prima en veilig en is zelfs zo bedoeld door de fabrikant.
Ze zijn er trouwens ook van SRAM (vast goedkoper).

http://www.bike24.net/1.php?content=8;n ... =144;pgc=0