Pagina 1 van 1
Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 27 mei 2012 08:26
door composite
Vraag: ik "krijg" binnenkort een carbon frame met een flink deel mat witte lak erop.
Nu zie ik vaak dat mat wit slecht wit te houden is...
Kortom: is er een middeltje wat je het beste op zo'n frame kan smeren om hem toch (zo lang mogelijk..) wit te houden?
Blank laten lakken met hoogglans lak is overigens geen optie..
Alvast dank!
Re: Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 27 mei 2012 11:53
door bmwpower
Met alleen water regelmatig schoonmaken kom je een heel eind. Geldt ook voor mat witte auto's.
Re: Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 27 mei 2012 15:55
door goosman
Om het schoonhouden te vergemakkelijken zou je het frame in een goeie wax kunnen zetten. Ik gebruik zelf op een glanzend wit frame Collinite 845 (
http://www.carclean.nl/product/Collinit ... 845_101219). Is makkelijk te verwerken en heeft een werkingstijd van een stuk of 5 maanden (langer dan enig andere wax). Met 2 x waxen per jaar ben je klaar, indien je het frame tenminste ook met een goede (auto)shampoo wast en zeker niet met Dreft o.i.d. Gewone reinigingsmiddelen strippen de waxlaag meteen, kun je opnieuw beginnen.
Re: Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 27 mei 2012 18:01
door NHke
Je hebt speciale shampoo's voor matte lak. Gebruik niet een shampoo met bvb glansversterkers in of je matte lak zal niet mat blijven
Je hebt bvb de Swissvax Car Bath Opaque shampoo, speciaal voor matte lak.. Kost wel 39€ voor 250Ml.. Maar je kan er tot 500l water mee aanmaken
De collinite dat hierboven genoemd word is een zeer goede winterwax voor wagens

Ik weet niet wat het geeft op matte lak
Grtz
Re: Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 13 nov 2014 20:53
door Olaf1988
Ik las ergens iets met natte doekjes (billendoekjes bijv.) of glassex schijnt ook goed te werken!
De FM had ook speciaal spul voor matte lak maar dat heb ik nog niet aangeschaft!
Nu was ik hem alleen met warm water en kwastje op moeilijke plekjes maar scheutje derft erin kan geen kwaad toch zeker?
Re: Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 13 nov 2014 23:56
door gunnarius.maximus
Cyclon levert ook een spray voor matte frames.... instant polish wax zou volgens hun ook echt mat moeten blijven en toch het frame beschermen. Prijs varieert n btje op IT maar voor een tientje heb j zeker wel n fles... heb er geen ervaring mee mr de overige producten zijn altijd goed en voor de prijs kun je het allicht proberen...
Re: Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 14 nov 2014 19:49
door Yve
Voor mij nooit meer matte lak. Zelfs geen zwarte.
Een tip die ik kan geven is om de ketting te smeren met een smeermiddel dat wateroplosbaar is.
Re: Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 14 nov 2014 22:42
door pwaverijn
mr. muscle keukendoekjes!
werkt als een tierelier. Ik maak m'n hele fiets ermee schoon, zelfs de ketting en tandwielen (daarna wel weer behandelen natuurlijk)
Re: Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 15 nov 2014 07:56
door meuk
Voor een snelle opfrisbeurt werken inderdaad toetenboeners of billendoekjes goed op mijn mat witte frame. Na een grondige schoonmaakbeurt zet ik mijn Canyon of in de Morgan Blue Bile Polish of in een Polish van Canyon zelf. Tov de doekjes zorgt de Polish dat vuil langer minder goed hecht aan de fiets.
Re: Mat wit frame: hoe schoon te houden..?
Geplaatst: 15 nov 2014 08:12
door Einstein
Laatste maanden gebruik ik geen shampoos meer. Warm water en een druppeltje Dreft erin doet wonderen. Frame ziet er als nieuw uit na een "wasbeurt".
Lekker snel ook.