Pagina 1 van 4
Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 05 okt 2011 22:47
door steven250
Ongeveer 3 weken geleden ben ik tijdens het fietsen vol op de voorruit van een stadsbus geplakt. Ik gok de gecombineerde snelheid op zo'n 45 km/h. Vandaag heb ik eindelijk mijn fiets weer terug gekregen van de politie. Het eerste wat ik nu gedaan heb is deze schoon maken, want er zat nog al wat zand op, en daarna ben ik zelfs maar eens gaan kijken of ik schade kan ontdekken. Mijn oog viel toen op schade bij de voorvork.
Het was lastig te fotograferen:
Wat denken jullie hier van?
Ik wil de fiets nog laten beoordelen door de fietsenmaker waar ik hem gekocht heb (het gaat om een Cube Agree GTC van 2009). En ook de schuldvraag moet nog door de verzekeraars worden afgehandeld (uitgang als fietser is ligt op 50/50), dus ik weet nog niet of ik mijn schade volledig vergoed krijg. En omdat er bij mij ook sprake is van letselschade kan dit nog wel even duren.
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 05 okt 2011 22:51
door hendrikjan
Ik heb geen idee.. ben wel heel erg nieuwsgierig hoe je het klaarspeelt om frontaal op een bus te knallen.. hoop overigens dat t letsel meevalt..
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 10:45
door thestudent
Ik denk zelf dat het meevalt en dat het alleen lakscheurtjes kunnen zijn, dit is echter moeilijk te bepalen. Als je frontaal op een bus bent gereden kan ik me voorstellen dat de klap vrij groot was, zo ook de impact op het frame. Als de schade niet structureel is kan je ermee rijden, zo niet dan ziet het er wel herstelbaar uit. Voor een goede evaluatie kan je beter naar een expert.
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 12:17
door rsvfrank
Zo te zien een flinke opdonder gehad , op de onderste foto lijkt wel dat bovenbuis wat geplooid is.
Ik zou het zelf niet aandurven ,repareren en/of laten beoordelen door een carbonreparatie specialist ,mooiste zou een nieuw frame zijn , lijkt me dat de schade-expert er ook naar zal kijken.
Misschien kan je fietsenboer de expert overtuigen dat het frame afgeschreven is (e.a. natuurlijk afhankelijk van de schuldvraag).
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 17:16
door amclassic-fan
thestudent schreef:Ik denk zelf dat het meevalt en dat het alleen lakscheurtjes kunnen zijn, dit is echter moeilijk te bepalen. Als je frontaal op een bus bent gereden kan ik me voorstellen dat de klap vrij groot was, zo ook de impact op het frame. Als de schade niet structureel is kan je ermee rijden, zo niet dan ziet het er wel herstelbaar uit. Voor een goede evaluatie kan je beter naar een expert.
Lekker advies ben jij aan 't geven? Verstand van composieten heb je duidelijk niet.
Gezien de foto van de bus in een ander topic was de klap enorm. Het feit dat de lak hier al van 't frame is gekomen en dat je frontaal tegen de bus bent gegaan zou voor mij reden zijn om er niet meer op te rijden. Ben vrij zeker dat er op z'n minst intern spraken is van delaminatie. Die lak komt er niet zo maar vanaf, dan moet de boel behoorlijk verbogen zijn.
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 17:18
door sharkman113
Bij 50/50 is de fietser als zwakke verkeersdeelnemer al aardig verwijtbaar geweest (al zou ik er toch maar aan wennen je gelijk t.o.v. een bus wat minder uitdrukkelijk te willen halen, heb zo'n idee wie uiteindelijk in vrijwel alle gevallen aan het langste eind trekt

Onafhankelijk wan wat het wordt lijken de op de foto afgebeelde scheurtjes meer richting een te dikke blanke laklaag te duiden al doet de foto van de bus anders vermoeden.
Persoonlijk zou ik er niet meer op rijden (ongeacht wie de schade gaat vergoeden)
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 18:12
door libelledriver
Klinkt het nog helder als je er op klopt met een hamersteel? Bij delaminaties zal het dof klinken.
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 18:33
door bibske
carbon composieten kunnen amper plastisch vervormen (plooien, buigen,...) maar breken of delamineren. ik heb de foto van de bus nog niet gevonden maar als het mijn fiets was zou ik er na zo'n klap afscheid van nemen.
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 20:56
door hanskuijs
Ik weet niet waar je woont, maar in Heeswijk (bij Den Bosch) zit een uitstekende deskundige, die ook frames van profploegen hersteld. Kijk eens op carbonreparatie.nl. Eerdere ervaringen zijn altijd goed geweest, d.w.z een eerlijk advies. Succes ermee.
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 21:00
door amclassic-fan
Dit soort schade is niet te herstellen, probleem is dat je gewoon niet kunt weten waar er allemaal nog meer schade is.
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 21:55
door steven250
Ik zal inderdaad de totale schade aan de complete fiets laten beoordelen, maar ik heb hem voor mijzelf eigenlijk al afgeschreven. Je wilt toch voor jezelf de garantie dat je zelfs over 2 jaar nog zonder problemen met 80 km/h een berg af kan. De scheur die mij het meeste zorgen baart is die op foto 1 die ongeveer 1 cm lager zit dan de rand van van de voorvork ronding en parallel er aan loopt.
Afhankelijk van de vergoeding zal ik besluiten wat ik zal meenemen op een nieuw frame en wat niet meer bruikbaar is.
Heeft een van jullie wel eens een dergelijke verzekeringskwestie afgehandeld?
libelledriver schreef:Klinkt het nog helder als je er op klopt met een hamersteel? Bij delaminaties zal het dof klinken.
Ik ben geen expert natuurlijk, maar ik hoor geen verschillen
hendrikjan schreef:Ik heb geen idee.. ben wel heel erg nieuwsgierig hoe je het klaarspeelt om frontaal op een bus te knallen.. hoop overigens dat t letsel meevalt..
bibske schreef:carbon composieten kunnen amper plastisch vervormen (plooien, buigen,...) maar breken of delamineren. ik heb de foto van de bus nog niet gevonden maar als het mijn fiets was zou ik er na zo'n klap afscheid van nemen.
Zie hier:
en het verhaal wat er bij hoort:
steven250 schreef:Ik heb enorm geluk gehad gister. Volgde een fietspad en draaide naar rechts op een onoverzichtelijk kruispunt, stond daar een stadsbus. Klapte er vol op. Helm ving klap op en ik kwam op de grond met flinke wond aan kin en in mijn mond en pijn aan mijn rechter knie. Politie en ambulance er bij en op een brancard afgevoerd, grootste risico was nekletsel. Na foto's van nek en knie blijkt er niks gebroken. Heb nu een grote wond aan mijn kin, en een drukverband om mijn rechter knie ivm de wond die daar zit. Ben een nacht in het ziekenhuis gebleven voor observatie en moet mijn knie nu rust geven. Volgende week vrijdag controle. Ik heb de bus totaal niet gezien en hij mij ook niet. Ik ging de hoek om en ineens was er 1 meter voor mij een bus. De wegsituatie was onoverzichtelijk. Het was bij een smal bruggetje (Spanjaardsdijk, buiten deventer), en om die te nemen neemt die bus een ruimte bocht en komt dus op mijn weghelft.
Re: Frameschade carbon frame na aanrijding
Geplaatst: 06 okt 2011 23:43
door bibske
Ik had hem ondertussen ook gevonden, dat moet inderdaad een flinke klap geweest zijn. Ik denk dat de verzekeraars hier wel even in moeten duiken. Jij moest voorrang geven maar die bus stond aan de verkeerde kant van de weg natuurlijk.
Wat betreft verzekeringskwesties heb ik helaas ook ervaring. Ik ben een keertje tegen een openslaand autoportier gereden waarna de bestuurder mij via zijn verzekering aansprakelijk stelde. Uiteindelijk hebben de verzekeringsmaatschappijen dit onderling uitgevogeld en is de bestuurder 100% aansprakelijk gesteld voor het ongeval. Ik heb door mijn fietsenmaker een schaderapport laten opstellen en ook de rekening voor mijn helm opgestuurd naar de verzekering. Uiteindelijk heb ik daar bovenop ook nog letselschade vergoed gekregen op basis van vergelijkbare gevallen.