Pagina 1 van 1
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 13:57
door venom
De zoekoptie gaf geen resultaten op 'campagnolo' en 'mirage', dus dan maar een nieuw topic! Wat is jullie mening mbt Campagnolo? Ik heb zelf alleen ervaring met RX100, 105 en ouwe ultegra. Waarmee kun je Campagnolo Mirage vergelijken? Shimano 105?
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 14:19
door metalfan
eerder Tiagra. 105 is de 'tegenhanger' voor Veloce.
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 14:44
door sharkman
Veloce = 105
Centaur = ultegra
Chorus = Dura Ace
Record = geen.
Alle groepen onder de 105 laten zich moeilijk met Campa vergelijken. Bij Campa blijft de betrouwbaarheid op nivo terwijl de Shimano groepen on de 105 zich eigenlijk niet lenen voor duurgebruik.
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 22:07
door templar
Mijn fm. denkt daar toch anders over.
Veloce vindt hij toch echt wel wat minder dan 105.
Maar wat nu beter is campa of shimano?
hoe kun je nu een objectieve meting maken tussen deze 2 ?
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 22:13
door amclassic-fan
Geen van beide is beter en we gaan die discussie niet voor de honderste keer voeren, veel te recentelijk is die namelijk nog gevoerd. Met een beetje googelen vis je het vast wel boven water.
Jouw FM verkoopt waarschijnlijk liever Shimano dan Campagnolo, want Veloce is echt niet minder dan 105.
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 22:18
door andre
Ik denk veelal een kwestie van smaak. Bijv. Hou je bij schakelen van een duidelijke voelbare klik, campa. als door boter, maar misschien vager, shimano.
Verschil voor sprinters...shimano schakelt pas naar een kleiner tandjes achter bij de teruggaande slag van de "flipper", Campa meteen.
Uiterlijk natuurlijk, ik rij shimano dura-ace, maar kan die torens op mijn stuur nu niet bepaald mooi vinden, zit wel lekker, maar dat is ook weer persoonsgebonden..kortom, heeft niks te maken met goed of slecht.
Succes met je keuze!
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 22:19
door sharkman
"Veloce vindt hij toch echt wel wat minder dan 105"
Lees: op veloce verdien ik minder en ik ben langer bezig met montage en afstellen.
Vergelijk beide groepen na een jaartje intensief fietsen en ik denk dat je fietsmaker ongelijk krijgt (wat niet wil zeggen dat 105 geen goede groep is want dat is het zeker wel)
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 22:21
door templar
Nou precies,je moet ook geen vergelijing maken.
maar wat betreft dat de fm. mij liever het een dan het ander verkoopt is niet helemaal waar.
hij is dealer van beide en ik weet dan zelf dat de marges op beide merken t.o.v. elkaar zijn te verwaarlozen.
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 22:24
door havana
campagnolo vs Shimano?
Geplaatst: 19 mar 2007 22:57
door daniel1975
En met het kloppende lijstje van Sharkman qua vergelijking en de aangehaalde topics van Havana sluiten we dit onderwerp maar.
Ik heb geen zin in wederom de eeuwige discussie over wat beter is.