Pagina 1 van 2

Jeugdverzet aanpassen

Geplaatst: 15 okt 2007 22:55
door UulkeDijkstra
Mijn dochtertje heeft sinds kort een MTB. Nu wil ik het verzet aanpassen aan de in haar categorie geldende regels. Maximale afstand is 5.22 m. Ze heeft 24 inch banden (24 x 2.0). Vanmiddag ben ik bezig geweest. Voor heeft ze 44,32,22. Achter 11-32. Volgens mij kan 44 x 17 maximaal en anders 32 x 13 maximaal.
Mijn vragen:
Kan ik nu beter voor de 44 weghalen, of achter 11 tot en met 16?
Kan ik losse kransjes kopen?
Heeft iemand ervaring met het aanpassen van een verzet, en zo ja, wat is de beste manier?
Alle tips zijn welkom. Ik ben helemaal nieuw op dit gebied.

Geplaatst: 15 okt 2007 23:16
door amclassic-fan
Je kan gewoon de 44 blokkeren door de stelschroef in te draaien, hetzelfde trucje doe je met de 11 en de 12 op de achter-derailleur.

Geplaatst: 16 okt 2007 00:10
door demonic
Als ik de maximale afstand zo bekijk is het volgens mij een 8 jarig kind dat gaat koersen en ik dacht (ervaring met men broer die ook koerste bij de miniemen) dat 8 jarige miniemen maximaal een 44x18 mogen steken hebben! ik denk dat het dan ook logisch zou zijn om gewoon dat verzet te monteren als er al een 44 opligt en de cassette van het wiel te veranderen zodanig dat die vanaf een 18 begint.

groeten!

Geplaatst: 16 okt 2007 14:01
door friesc50
Amclassic-fan schreef:Je kan gewoon de 44 blokkeren door de stelschroef in te draaien, hetzelfde trucje doe je met de 11 en de 12 op de achter-derailleur.


Je kunt het wel blokkeren, maar volgens mij kijkt de jury naar de verzetten en niet of ze geblokkeerd zijn.

Geplaatst: 16 okt 2007 15:01
door amclassic-fan
Nee je moet altijd je maximale verzet schakelen en dan met de fiets achteruit langs een balk rijden. Als je cranks nog niet volledig zijn rond gedraaid aan het einde van de balk is het verzet te groot. Als de juryleden alle kettingbladen en kleinste kransjes moesten gaan tellen dan zou het helemaal een eeuwigheid duren.

Geplaatst: 16 okt 2007 18:56
door demonic
Amclassic-fan schreef:Nee je moet altijd je maximale verzet schakelen en dan met de fiets achteruit langs een balk rijden. Als je cranks nog niet volledig zijn rond gedraaid aan het einde van de balk is het verzet te groot. Als de juryleden alle kettingbladen en kleinste kransjes moesten gaan tellen dan zou het helemaal een eeuwigheid duren.


De vraag is natuurlijk of ze niet moeilijk gaan doen als ze zien dat je nog een grotere plaat liggen hebt dan diegene waarmee je de controle doet. Ik heb er geen ervaring mee, daar ik het nog nooit gezien heb, maar ik denk wel dat sommige officials lastig zullen doen!

Geplaatst: 16 okt 2007 19:48
door amclassic-fan
Nee, want zo zijn de regels gewoon. Anders zou je toch ook net zo goed het achterwiel kunnen wisselen, dat gaat netzo snel als derailleurschroefjes opnieuw afstellen?

Geplaatst: 23 okt 2007 01:32
door buch
Amclassic-fan schreef:Je kan gewoon de 44 blokkeren door de stelschroef in te draaien, hetzelfde trucje doe je met de 11 en de 12 op de achter-derailleur.


Kan je wel doen voor een intercub wedstrijdje. Maar bij een NK Of een JSW wordt ie dus gewoon afgekeurd.

Geplaatst: 23 okt 2007 02:03
door buch
44 blad eraf. De voorderailieur zo afstellen en begrensen dat hij niet meer naar het buitenbad kan gaan ( anders valt de ketting er naast als je dochtertje zich vergist met schakelen.) Achter is het het makkelijkste om de 11 en de 12 de tandjes af te slijpen tot je als het ware ronde ringen hebt.. Klinkt wel maf weet ik maar ja, kan je natuurlijk ook versleten kransjes voor gebruiken of ringen die net zo dik als een tandwieltje zijn.
Nu moet je de achterderaillieur begrensen zodat ze niet de twee zwaarste versnellingen meer kan schakelen. Want als je de twee zwaarste versnellingen zou schakelen komt de ketting op de tot rond afgeslepen tandwielen te liggen. En trapt de boel door.
Of en mooier is een cassette erop die als zwaarste een 13 heeft. Dan hoef je achter niets te stellen en heeft ze meer mogelijkheden

Geplaatst: 23 okt 2007 17:21
door pjotr
Je kan toch gewoon vanaf de 18 gewoon vulringen plaatsen. Heb je wat minder versnellingen, maar iemand van 8 rijdt toch niet met 44*13 rond.

Geplaatst: 23 okt 2007 17:50
door amclassic-fan
Dan moet je wel een hele lange bout zoeken om in de derailleur te draaien, want de standaard boutjes zijn bij lange na niet lang genoeg. En je moet wel voorkomen dat ze hem van de 18 af kan schakelen, want de ketting komt dan nooit meer terug op de 18.
De 44 eraf halen zorgt voor veel makkelijker schakelen.