Pagina 1 van 2

Alternatief voor Nokon?

Geplaatst: 24 jan 2008 19:41
door andromeda
Ik ben bezig met het installeren van Sram shifters op een Oval R950 stuur maar stuit op een aantal problemen waaronder het maken van een moeilijke (scherpe) bocht van de kabels vanuit de shifters naar de kabelingang in het stuur. (wat een zin!)

Nu is Nokon een oplossing waarschijnlijk maar misschien dat jullie nog andere merken/ervaringen hebben voor dit probleem?

Geplaatst: 24 jan 2008 20:42
door tiest
Ik weet dat AMCF met een soort Nokon kabels rijdt op z'n mtb.
Ik weet niet precies meer hoe het merk heet.

Geplaatst: 25 jan 2008 02:35
door fdegrove
TiesT schreef:Ik weet dat AMCF met een soort Nokon kabels rijdt op z'n mtb.
Ik weet niet precies meer hoe het merk heet.



Hoi,

Phobia of Vertebrae misschien?

Ciao, ;)

Geplaatst: 25 jan 2008 10:51
door amclassic-fan
Delta Aztec Powerlines

Ze zijn goedkoop en zien er best goed uit, maar ik ben er niet blij mee. Deze kabels vallen in de categorie miskoop, het gebeurt me niet zo vaak, maar deze wel. In de buitenste liners (die om de buitenkabel zit) is modder gekomen, met als gevolg dat het er niet meer uitziet. Maar dat is enkel optisch, om 1 of andere reden zit er ook al heel veel weerstand op de kabel. Ik snap niet hoe dat kan, om de binnenkabel zit een volledig doorlopende liner heen, dus het zou gewoon schoon moeten blijven.

De achter-derailleur kabel heb ik al vervangen door een kabel van Aktive-8.

Geplaatst: 25 jan 2008 11:15
door dafke
heeft u al iets gevonden???

heb zelf nokons op mijn mtb maar kosten te veel.

zou mijn 2 koersfietsen ook willen opfrissen met andere kabels, maar dan ben ik rap 250 euro kwijt voor 2 fietsen en dat is me toch ook te veel van het goeie voor wat kabels.

Geplaatst: 25 jan 2008 13:52
door andromeda
Nee niet echt, de discussie gaat nu meer over de kabels van Mark dan om een alternatief voor Nokon

Geplaatst: 25 jan 2008 13:55
door amclassic-fan
Die Aztecs zijn dus wat mij betreft geen alternatief (als reactie op bericht van Tiest). Voor de rest kan ik weinig verzinnen waarmee je net zulke bochten als Nokon kunt maken.

Geplaatst: 25 jan 2008 14:08
door andromeda
Nee dat van de Aztecs is duidelijk ;-), Ice wax goed aangekomen trouwens?

IK denk dat het de Nokon's maar moeten worden idd, wilde ze toch nog eens een keer proberen en dit is dan een mooie gelegenheid.

Geplaatst: 25 jan 2008 14:17
door kukelekupers
Misschien een optie: Alligator Ilinks

http://forum.fiets.nl/topic.asp?TID=13868

Is geloof ik hetzelfde principe als Nokon.
Weet niet of je ook zo'n bochten kan maken zoals bij Nokon, ik weet dan wel weer dat ze lichter zijn ;)

Geplaatst: 25 jan 2008 14:43
door zeemeeuw

Geplaatst: 25 jan 2008 14:50
door zeemeeuw

Geplaatst: 25 jan 2008 14:52
door dafke
is misschien niet duur, maar je hebt ook nog versnellingen.

die sets zijn enkel voor brake en de versnelling set is langer en duurder.

een totaal van 100 euro ben je zeker kwijt voor 1 fiets