Pagina 1 van 2

Route Amsterdam - Den Bosch

Geplaatst: 27 jun 2008 16:51
door festen
Hallo,

Wist niet zo goed waar ik dit moest plaatsen, maar op dit subforum heb ik al eerder info over rondjes en routes gekregen.

Ben van plan om aankomende zondag van Amsterdam naar Den Bosch te fietsen. Amsterdam-Utrecht moet op zich nog wel lukken (in het ergste geval gewoon langs het Amsterdam-Rijnkanaal). Alleen zit ik een beetje te zoeken naar een goede route van Utrecht naar Den Bosch. Heeft iemand een idee, of een plek waar dit te vinden is?
Ik moet bijvoorbeeld waarschijnlijk twee keer met de pont, waar kan ik dit het beste doen? En is de bewegwijzering dusdanig dat ik gewoon plaatsnamen kan onthouden en daarop rijden?

Alvast bedankt,

Geplaatst: 27 jun 2008 18:21
door dubois
Je hoeft niet met de pont. Ik zelf heb het ook een paar keer gereden.
Voor utrecht rij je lang maarssen-vleuten-de meern-ijsselstein- bij vianen de lekbrug over.dan everdingen-culemborg-geldermalsen-meteren-waardenburg dan de waal over naar zaltbommel-hedel en dan naar den bosch.
succes is een mooi tochtje

Geplaatst: 27 jun 2008 18:33
door havana
Interessant. Mijn moeder woont in Den Bosch en ikzelf in Amsterdam. Gek genoeg heb ik dit rondje nog nooit gemaakt. Hoeveel km komt het ongeveer?

P.S. Wat is er mis met het A'dam Rijnkanaal? Ik vind dit een ideale route, ik rijd vanaf mijn huis in de Rivierenbuurt eerst naar Diemen en vervolgens naar Driemond; hier begint het "gewone" asfalt (geen klinkers) en kun je bijna 20 km doorrijden naar Breukelen zonder één stoplicht. Een ideale route en je komt zelden anderen tegen.

Alternatief is langs de Amstel naar Uithoorn, brug over, rechtaf het water volgen en vervolgens via Amstelhoek --> Woerdense Verlaat naar Breukelen en dan langs Nyenrode naar Maarssen. Zo rijd ik vaak naar mijn schoonouders, die in Zeist wonen.

Geplaatst: 27 jun 2008 18:37
door dubois
Ik woon zelf in maarssen en je kan zeker tot aan maarssen het a'dam rijnkanaal volgen ideale route alleen vanaf maarssen kan je beter de a2 volgen dan het rijnkanaal.

Geplaatst: 27 jun 2008 18:38
door havana
Rijd je van Maarssen tot Hedel helemaal paralel aan de A2?

En hoeveel km is Amsterdam - Den Bosch ?

Geplaatst: 27 jun 2008 18:46
door dubois
zoals ik hierboven de plaatsen noemde reed ik het dan volg je een beetje de a2 en hop je van dorp naar dorp. iets rond de 65 km volgens mij van maarssen naar den bosch.

Geplaatst: 28 jun 2008 11:14
door havana
Ok, dan zal Amsterdam - Den Bosch ongeveer op 90 km uitkomen denk ik.

Dank !

Geplaatst: 28 jun 2008 11:58
door mac94
Mijn schoonzus woont in Tiel en ik ben laatst vanaf Zandvoort naar Tiel gefietst. Op zich een mooie route, maar let wel goed op in Utrecht als je zoals ik niet echt bekend bent hier. Zodra je binnen de gemeentegrenzen komt staan er alleen maar bordjes die aangeven waar welke wijk is, maar niet hoe je uit de stad komt. Dit heeft me toch wel wat tijd en oninteressante kilometers gekost. Uiteindelijk gewoon bij Vianen de brug overgefietst en dan is er niets meer aan de hand. Mijn tip dus: Vianen is de sleutel van de route over Utrecht.

Geplaatst: 28 jun 2008 18:51
door vivo
Ideaal is om het Amsterdam-Rijnkanaal ook te volgen door Utrecht.
Wanneer je richting Utrecht rijdt langs het kanaal moet je bij Maarssen/Maarssenbroek ter hoogte van het NS-station aldaar aan de rechterkant van het kanaal zitten. Wat volgt is een kleine industriehaven waar je op 'gevoel' doorheen moet rijden. Vlakbij loopt de spoorlijn Amsterdam-Utrecht, daar moet je niet te lang naast fietsen, wanneer het spoor begint te stijgen (brug over kanaal) moet je omkeren (je zit hier in een haven inham) dit is de enige valkuil op de industriehaven. Ga NIET het Amsterdam-Rijnkanaal over!
Na een tijdje vind je opnieuw het Amsterdam Rijnkanaal aan je linkerhand, ter hoogte van Nieuwegein splitst dit kanaal. Je rijdt (nog steeds) aan de rechterkant en je volgt het kleinere aftakkanaal Nieuwegein in. Bij de eerste brug over dit kanaal ga je links het kanaal over en je volgt deze weg (Structuurbaan), onder de N408 door. Aan je linkerkant doemt opnieuw het Amsterdam-Rijkanaal op. Deze splitst zich opnieuw, jij volgt de aftakking, al snel volgt er een brug over deze aftakking neem deze (Lekkanaaldijk, Overeindsebrug). In de afdaling van deze brug moet je links afslaan en een paar meter verder links meedraaien onder de weg door. Je zit dan aan de linkerkant van de aftakking. Volg dit weggetje tot de Prinses Beatrixsluis. Ga daar het kanaal over en volg het kanaal verder aan de rechterkant.
Spoedig zie je de Lek voor je en rechts de Lekbrug bij Vianen die je wil nemen.
Na de Lekbrug zou ik links afslaan en de schone dijk naast de Lek nemen tot Culemborg. In Culemborg vind je tevens de spoorlijn Utrecht-Den Bosch die je wellicht deels kan volgen. Zaltbommel en de brug aldaar lijkt me je volgende doel.


Geplaatst: 28 jun 2008 19:16
door dubois
Ja dus om dit hele routeplan te omzeilen en niet moeilijk te doen maar lekker makkelijk bij maarssen ga je via vleuten-de meern-ijselstein naar de lekbrug bij vianen.veel mooier, langen wegen niet door de stad rijden ideaal dus.

Geplaatst: 28 jun 2008 19:20
door vivo
@ Du Bois

haha de A2 volgen, dit kan je niet menen, hihi
Doe even mijn route volgen zoals hierboven beschreven en geef hier terug een reactie.
Zoiets in de trant van dat dit de beste en mooiste optie is...

Geplaatst: 28 jun 2008 19:23
door dubois
tip als je langs het rijnkanaal bij maarssen aankomt langs het treinstation rijd dan door tot de maarssensebrug over het rijnkanaal.neem hier het stijle stuk de brug op en ga dan naar rechts naar beneden(richting van het kanaal af). onderaan staan de bordjes vleuten al aangegeven. eitje.