Pagina 1 van 1
Ketting loopt langs voorderailleur op (compact) binnenblad
Geplaatst: 30 jul 2008 13:14
door tapie
Ik heb afgelopen weekend mijn nieuwe fiets mogen ophalen en heb inmiddels een kleine 100km gefietst. Het is een Focus Variado Expert met Ultegra SL afmontage, met compact crankstel (Truvativ Elita), 10 speed. Ik heb de fiets laten afmonteren met een 39 binnenblad.
Het probleem is nu dat op het binnenblad, de ketting niet zonder tegen de voorderailleur aan te lopen de hele cassette kan aflopen. Dit wil wel prima op het buitenblad. Ik heb de voorderailleur al zo afgesteld dat de ketting net niet aanloopt op het één-na kleinste kransje (klein-klein gebruik ik niet), maar dan loopt de ketting toch langs de voorderailleur wanneer ik de twee grootste kransjes schakel. Kan dit liggen aan het 39-blad? Dat de voorderailleur precies geschikt is voor een 34- en 50-blad?
Is er een oplossing?
Geplaatst: 30 jul 2008 13:22
door havana
Heeft gewoon te maken met de afstelling van de voorderailleur (de limietschroefjes).
De kleinste twee kransjes (12 en 13 in mijn geval) moet je in principe inderdaad niet gebruiken op 't binnenblad, maar als je 't correct afstelt zou zelfs dat in principe zonder aanlopen moeten werken.
Algemene handleiding:
VOORDERAILLEUR:
• Voorderailleur parallel aan crankstel stellen
• Qua hoogte zo dat op ’t kleinste punt 3-5 mm speling optreedt
We beginnen met het binnenblad.
• Kabel losmaken van derailleur
• Versnelling achter op kleinste kransje
• L schroefje zo draaien dat de ketting net tegen de kooi aanloopt. Als het niet duidelijk is welk schroefje L is, gewoon proberen. Alleen bij het L schroefje zal de derailleur bewegen. Meestal is het L schroefje degene die het dichtst tegen de staande buis aan zit.
• Nu kabel weer zo strak mogelijk vastmaken, het stelschroefje voor de kabelspanning desondanks helemaal los
• Schakel nu naar ’t buitenblad
• Stel nu het andere (H) schroefje zo dat je nog 2 mm speling tussen de ketting en de kooi overhoudt
Nu alleen nog de kabelspanning. Het stelschroefje hiervoor zit onder je schuine buis (vooraan je fiets dus). Een voorderailleur heeft i.t.t. de achterderailleur dus maar één stelschroefje.
• Indien de voorderailleur bij opschakelen naar buitenblad weer iets naar binnen valt: kabelspanning verhogen. Als je kabelspanning wil verhogen, schakel zonder te trappen naar het binnenblad. Zo kun je zonder veel moeite het stelschroefje aandraaien.
• Indien de voorderailleur slecht naar ’t binnenblad schakelt: kabelspanning verlagen
Geplaatst: 30 jul 2008 13:40
door spietpiet
De Ultegra Sl shifter heeft een trimfunctie tbv de voorderrailleur.
Dat betekent dat je twee standen hebt op het kleine blad, dus met je hem zo af kunnen stellen dat hij zonder aanlopen werkt.
Trimfunctie werkt dmv een klein klikje met de shifter te geven, ipv een volledige schakelactie.
Geplaatst: 30 jul 2008 13:49
door tapie
spietpiet schreef:De Ultegra Sl shifter heeft een trimfunctie tbv de voorderrailleur.
Dat betekent dat je twee standen hebt op het kleine blad, dus met je hem zo af kunnen stellen dat hij zonder aanlopen werkt.
Trimfunctie werkt dmv een klein klikje met de shifter te geven, ipv een volledige schakelactie.
Aha, dan zal dat het zijn. Ik vond het al wat apart, dat extra klikje... Zal vanmiddag kijken of dat de zaak oplost! Dank voor de snelle reacties!
