Pagina 1 van 1
last van onderrug (HELP!!!!)
Geplaatst: 17 aug 2008 21:39
door eelco123
Als ik mee rijd met de clubwedstrijden bij ons op de club (De kampioen) heb ik na de wedstrijd altijd last van mijn onderrug. Nu weet ik dat dit komt door het vele aanzetten wat je moet doen vanuit de bochtten maar weet iemand wat ik daar aan kan doen ?
Wat voor trainingen kan ik hier voor doen op de fiets of in het krachthonk of moet ik anders gaan fiesten???
Alvast bedankt,
Eelco
Geplaatst: 17 aug 2008 21:59
door cioccpryde
Ik heb ook veel last van mijn onderrug.
Bij mij helpt het als ik bij het aanzetten zo diep mogelijk voorover lig zodat ik zeker niet op de rugspieren kan trekken.De rugspieren zijn op dat moment dan juist goed uitgerokken.Ik zit wel niet echt diep bij het fietsen,dit is zo'n 5 cm.(stuurhoogte tov zadel hoogte)Ook doe ik wat oefeningen door bij het op de rug liggend de knieën afwisselend zo veel mogelijk naar mijn borst te trekken en zo de onderste rugspieren wat te rekken daar deze bij mij nogal verkort zijn.Ik raak bv bij het vooroverbuigen met mijn handen maar zo'n 10cm lager dan mijn knieën.
Hoop dat het wat duidelijk is.
Geplaatst: 17 aug 2008 22:17
door ponsteen
Ik heb ontzettend veel gehad aan een oefening die in een paar tijdschriften heeft gestaan (o.a. Fiets). Langgestrekt liggen, steunend op je tenen en ellebogen, met je armen in 'tijdrit' positie naar voren (hoek 90 graden). Een halve minuut volhouden, een paar keer herhalen. Goed geoefende lichamen houden het 4 minuten vol. Daarnaast doe ik een paar keer per week flink mijn best op een roeiapparaat in de fitnessruimte (maar daarover lees je nooit in de bladen). De eerste oefening heeft mijn rugproblemen (voornamelijk bij klimmen, lange inspanning, erg veel pijn vorige zomer).
Geplaatst: 17 aug 2008 23:16
door maus_1990
Ga is naar een chiropractor!

heb ik ook gedaan, en dat helpt echt! Mijn sportarts was erachter gekomen dat ik bekkeninstabiliteit had door een val. In eerste instantie niet naar hem toe gegaan, leek een normale val, maar omdat ik last van mijn kniën bleef houden, en ook koersen eerder heb verlaten door last van mijn rug (dacht eerst aan niet goed overgenomen positie tegenover mijn gebroken fiets toen) en hij wist te verklaren dat het daardoor kwam. Daarnaast ga ik ook er nog twee keer per week voor naar de fysio omdat mijn rug ook gewoon te soepel is.
Geplaatst: 18 aug 2008 11:30
door erwin01
Stabiliteits training in combinatie met krachttraining.
Effe googleen en je komt een heel eind.
Geplaatst: 18 aug 2008 13:24
door thijsmerak
maus_1990 schreef:Ga is naar een chiropractor!

...
Om nou meteen iemand naar de Chiropractor te sturen is misschien wat overdreven, maar ik denk dat een Manueel Therapeut je goed kan helpen.
Geplaatst: 18 aug 2008 14:48
door wasbeer2006
Stabiliteits oefeningen zijn zeker aan te raden.
Daarnaast hebben de meeste fietsers alleen spieren in de benen en een slap bovenlijf. Train minimaal je buikspieren.
Geplaatst: 18 aug 2008 16:02
door mouse
staat je zadel niet te laag?