Pagina 1 van 6

FotoSoep Contest (01): kleur en/of fleur een diskwiel op

Geplaatst: 12 nov 2008 00:54
door corniel
Wielrenners (en -sters) zijn haast zonder uitzondering zelfingenomen, (licht) narcistische personen. Wil je iets van ze gedaan krijgen, streel hun ego, hemel ze op, en ze doen alles voor je.

[quote="SuperGrover1"]zou jij voor mij (als je dit wil doen en tijd hebt) mijn fiets aan een klein sjopje kunnen onderwerpen? (..)[/quote]

Nee, ik heb geen tijd, en als ik er aan begin ben ik structureel de klos. Toch zeg ik ja. Niet wetende waar ik aan begin. Spoedig volgt een e-mail met het basismateriaal. Nog niet gehinderd door liefde jegens het subject: miserabel.

Afbeelding
Het te plaatsen wiel is in Paintgemaakt, de basis foto staat scheef, het hekje staat in de weg, de banden zijn lek. Kortom knudde.

Zucht. Waar ben ik aan begonnen. Maar goed, streel mijn ego, en ik fiets de gehele koers op kop, zing een liedje (en dat wil je echt niet), doe de boodschappen, kook het huis en was het eten. Of andersom natuurlijk.

Maar he, dit is uitdaging. We gaan er voor.

Start
Afbeelding
Nogmaals de basisfoto.

Rechtzetten
Afbeelding
Als je goed kijkt zie je dat de wielen nu recht staan.

Poetsen
Afbeelding
Zoals gezegd: er stond een hekje in de weg. Daarnaast zijn er meer spaken in het achterwiel dan dat SuperGrover in gedachte had (denk ik). Aangezien het resultaat nog gekropt (bijgesneden) gaat worden, en nieuwe wiel er nog overheen moet, zijn sommige zaken niet 'afgemaakt'.

Wielen plaatsen
Afbeelding
Aangezien ik niet zoveel had aan het wiel zoals getekend door onze kinderheld, moest dat overnieuw. Met de basistools van Photoshop kom je een heel eind.

Frame fixen
Afbeelding
De remgrepen en de vork zijn teruggezet.

Decals
Afbeelding
Tja, de wielen zijn nogal massief. Daarnaast was het voorstel decals op de wielen te zetten. Ik ben er doorgaans niet zo van, maar goed, het maakt e.a. een stuk hipper.

Opleuken
Afbeelding
Na de krop en het vinden van een stoer plaatje van Super Grover, raakte ik geïnspireerd en heb ook het frame van nieuwe kleuren voorzien. Aan het stuur en zadel ben ik niet meer toe gekomen, maar ook daar is nog e.a. aan te verhapstukken.

Om een lang verhaal nog wat verder op te rekken: Ik heb het leuk gevonden dit voor iemand te doen, maar het is heel nadrukkelijk eenmalig geweest. Ik hoop dat anderen er iets aan hebben voor het zelf ver-photoshoppen van hun verhicels.

Voor praktische vragen over hoe te photoshoppen verzoek ik in dit topic te reageren. Eigen creaties horen lijkt me gewoon in het hoofdtopic: PHOTOSHOP.

[edit]topictitel was: Photoshoppen doe je zo[/edit]

Geplaatst: 12 nov 2008 01:15
door bottecchia
Leuk topic! Ik denk dat Supergrover naast een nieuwe wielset ook op zoek gaat naar een bedrijf wat zijn frame kan overspuiten. ;)

Geplaatst: 12 nov 2008 01:16
door Supergrover
Snik, snik...

Woorden schieten tekort hier.

Corniel, eeuwige dank is je beloning.



Geplaatst: 12 nov 2008 01:17
door Supergrover
[quote="Bottecchia"]Leuk topic! Ik denk dat Supergrover naast een nieuwe wielset ook op zoek gaat naar een bedrijf wat zijn frame kan overspuiten. ;)[/quote]

Mwah, wie weet, ziet er wel goed uit zo.

is wel iets voor Bikemotion 2009, hahahahaha.....

Geplaatst: 12 nov 2008 12:24
door corniel
Je weet trouwens dat er ook speciale supergrover wielershirts zijn?

Afbeelding

Geplaatst: 12 nov 2008 20:53
door maus_1990
misschien toch een idee nu er meer ph-ers zijn om een foto te pakken waar je een week de tijd voor hem en dan te kijken wie de mooiste cratie heb. Ik stel dan voor indien er genoeg intresse voor is, dat we met iets simpels starten, en dan langzaam het niveau opschroeven...

laten we beginnen bij al een mooi wiel,, (kon zosnel ff geen bagger wiel vinden in grote resolutie) Sluitingsdatum
Vrijdag 21nov 20.00uur...

foto:
http://www.cronometro.com/imgs/wheels/disclg.jpg

Geplaatst: 12 nov 2008 21:52
door davidtwc
zoals deze

Geplaatst: 12 nov 2008 21:57
door jona91
nu nog 180 graden draaien zodat we de tandwielen zien:)

Geplaatst: 13 nov 2008 00:15
door corniel
Mijn inzending.

Afbeelding

Merk op dat er een band om de originele disc heen ligt. ;)

Hopelijk kan men hem waarderen.

Geplaatst: 13 nov 2008 14:20
door corniel
[quote="Davidtwc"]zoals deze

Afbeelding[/quote]

Tja, los van wat je van de gekozen compositie vindt: misschien moet je toch even terug naar de kleuterschool om netter te leren knippen en plakken. ;)

Geplaatst: 13 nov 2008 14:42
door corniel
O ja, buiten mededinging: eentje voor ondere de nieuwe Waltzers, euh, Giants natuurlijk...

Afbeelding

Geplaatst: 13 nov 2008 21:10
door maus_1990
ff snel een creatie gemaakt, moet nog finetunen natuurlijk!

AfbeeldingAfbeelding