Pagina 1 van 1

8 speed ketting op 10 speed crank

Geplaatst: 10 apr 2009 13:51
door eindt
Zoals de titel al zegt: is een 8 speed ketting te combineren met een 10 speed crank? Volgens meneer Shimano zelf niet, maar misschien dat iemand weet of dit in de praktijk lukt?

Alvast bedankt!

Geplaatst: 10 apr 2009 23:52
door jsparie
Voor de tandwielen voor zal het niet zo'n probleem zijn denk ik. Al zal het minder mooi lopen. Achter gaat het niet werken omdat de 8 spd ketting breder is en hierdoor aan gaat lopen bij 10 spd tandjes. Maar waarom moeilijk doen als je voor pak m beet Eur 17 een nieuwe 10 spd ketting koopt?

Geplaatst: 11 apr 2009 11:01
door eindt
Ik heb achter een 8 speed casette. Zal dus niet aan gaan lopen achter. Ik vind het wel fijn om bij 8 speed te blijven. 't is voor een winterfiets en 8 speed scheelt behoorlijk in prijs met bijvoorbeeld 10 speed.
Mijn 8 spd crank is nu alleen volledig versleten, vandaar de overstap naar een 10 spd crank.

Bedankt voor je antwoord

Geplaatst: 11 apr 2009 11:02
door perik
Geen probleem! Cranks zijn zonder problemen uitwisselbaar.

Geplaatst: 13 apr 2009 22:24
door luuc
Ook ik zeg gewoon doen!

Geplaatst: 14 apr 2009 14:03
door lior63
Ik snap er niks van, wat maakt het nou uit of je voor een 8 speed of een 10 speed hebt.
Als het om de prijs gaat is 8 speed crank veeeeeeel goedkoper dan 10 speed.
Dus waarom moeilijk doen? Gewoon 8 speed bladen verwisselen

Geplaatst: 14 apr 2009 16:52
door optico
Volgens mij is de afstand tussen de voorbladen anders. Als je een 10sp ketting op een 8sp cranck gebruikt dan loop je de kans dat hij tussen de bladen vast komt te zitten. Andersom zou ik me voor kunnen stellen dat je vrij loop wordt beperkt. De vraag is of dit een probleem is?
Ik zou het voor de zekerheid na meten of als dat kan, eerst proberen. Makkelijker is misschien naar een 8sp cranck opzoek gaan.
Ikzelf heb een winterfiets met een heel oud Shim600 crank (orgineel 5 sp) en gebruik deze met ultegra 8sp. De voor derr. Heb ik wat open moeten buigen maar schakelt verder prima.

Succes,