Pagina 1 van 5

Fulcrum 7 of Shimano RS 30

Geplaatst: 29 aug 2009 03:11
door michael2757
Wil graag een goede wielset waarmee je over de klinkers kunt jakkeren,klimmen en ook nog eens rap kunt dalen en die redelijk binnen m,n budget liggen.(zeg tot 170 euro)
Ik weeg 65 kg,en hoef dus geen ultrastijve wielen,wel wielen die zich onder genoemde omstandigheden goed houden,met goede naven en spaken.

Over de Fulcrum 7 hoor ik veel lof,over Shimano(RS 10/20/30 vaak veel tegenstrijdige ervaringen,wie kan mij op weg helpen een goede keus tussen te maken.

Bij voorbaat dank.

Geplaatst: 29 aug 2009 04:35
door zweef
Campagnolo Khamsins...

Geplaatst: 29 aug 2009 09:47
door em
Fulcrum R7 (EUR 105) en Fulcrum R5 (EUR 145) bij een bekende winkel in Brabant...;)

Geplaatst: 29 aug 2009 10:37
door brekson
heb net de nieuwe fulcrum 7 gekocht , model 2010
Zien er top uit zo met die rode naven ( de zwarte komen pas later uit )
Ik vind ze wel zwaarder dan mijn andere wielen ( geen fulcrums), maar het is voor op mijn trainingsfiets
Aanrader !

Geplaatst: 29 aug 2009 14:38
door ijzerenbriek
Niet echt een eerlijke strijd: Fulcrum (=Campa) tegen Shimano.
Als het op wielen aankomt wint Campa met een straat voorsprong.
Niet twijfelen dus.

Geplaatst: 29 aug 2009 23:56
door michael2757
Ik geloof dat ik zo langzamerhand richting Fulcrum 7 of 5 ga,buiten het gewichtsverschil van zo,n 200 gram dat de 7 meer weegt dan de 5, zijn er nog essentiële verschillen tussen deze twee types?
Heb de 2010 modellen nog niet gezien,zullen vast mooi zijn,maar is er technisch gezien nog iets verbetert t.o.v de 2009 modellen?

Geplaatst: 30 aug 2009 12:36
door wielrenmeisje
Ik heb zelf shimano RS 30 er is helemaal niets mis met die wielen af en toe een gedraaide spaak (zijn van die aero spaken) maar meer niet.
Een keer achterderailleur van voorganger in m'n wiel gehad maar ook dat kon door een beetje mechanieker zo zonder problemen worden opgelost ze zijn nu in elk geval weer helemaal recht.
Vriend heeft fulcrum racing 7 rijd ook met shimano ook daar lijkt niets mis mee te zijn, ik vind ze wel minder mooi...
Ik zou dus voor RS 30 gaan.

Geplaatst: 30 aug 2009 12:44
door michael2757
Vind de RS 30 ook inderdaad mooier dan de Fulcrums,de shimano,s hebben 16 spaken voor en 20 achter,zou voor mijn gewicht meer dan voldoende moeten zijn,ik ga in ieder geval nog eens kijken naar beide wielen deze week,en dan beslis ik welke het gaat worden,de eeuwige strijd tussen Fulcrum(Campagnolo en Shimano).
Ik rij op een Koga,met shimanogroep,een paar Shimanowieltjes zouden dus niet mistaan.

Geplaatst: 30 aug 2009 12:46
door .jeroen.
Ik heb de RS-30 en ik zou er van af blijven.
Ik zit rond de 70kg en ik rijd ze al tegen m'n remblokken aan. Stijf zijn ze zeker niet. Zeker als je een all-round setje zoekt die ook klinkers/kasseien aan moet kunnen zou ik het niet doen.

Verder zijn het opzich wel mooie wielen om te zien. Maar onder mijn volgende fiets komt toch iets stevigers ;)

Geplaatst: 30 aug 2009 16:07
door michael2757
Zoals??

Geplaatst: 30 aug 2009 17:41
door surplomb
Ijzeren Briek schreef:Niet echt een eerlijke strijd: Fulcrum (=Campa) tegen Shimano.
Als het op wielen aankomt wint Campa met een straat voorsprong.
Niet twijfelen dus.


Ik heb een setje Fulcrum 7 (=Campa) gekocht bij een grote winkel in Bergen op Zoom; binnen 3 weken was de body van het freewheel stuk.

Men zegt dat de Fulcrums van Campagnolo komen, maar ik vind ze persoonlijk van een goedkope kwaliteit. Nooit meer Fulcrum voor mij.

Geplaatst: 30 aug 2009 18:13
door amclassic-fan
Wat een onzin, Fulcrum wielen zijn nagenoeg gelijk aan de Campagnolo wielen en dus kwaliteit gegarandeerd. Er kan altijd iets mis gaan, er zit nu eenmaal mensen werk aan.

Ben wel benieuwd wat er kapot was aan de body.