Pagina 1 van 3
"investeren" in frame of afmontage
Geplaatst: 18 apr 2010 18:42
door dtijssens
Hallo,
Ik wil de overstap maken van mountainbike naar wielrennen. Ben nu op zoek naar een fiets, maar mijn budget is beperkt. Ik wil maximaal zo'n 950 Euro eraan uitgeven.
Ik ben voor Sensa gaan kijken:
Romagna special deal €949,-
Trentino tiagra €889,-
De Romagna heeft (denk ik) een minder frame dan de Trentino, maar heeft wel 105 afmontage. De Trentino is Tiagra afgemonteert, maar heeft weer een beter frame. Frame vervang je niet 1,2,3 en onderdelen kan ik volgend jaar uopgraden of zo. Overigens zou ik beide fietsen met Quasar QA24AL wielen uit willen rusten omdat ik met 90kg niet echt vertrouwen heb in de WH-R500, en de DPX wielen erg zwaar zouden zijn volgens de FM.
Heb mijn keuze nog niet gemaakt overigens (ben ook nog de Cube Peloton en TREK 1.5 tegen gekomen, Beide Tiagra overigens) maar heb dus wel een basisvraag: beter frame of betere afmontage.
Voordat het advies komt een occasion te kopen: ik wil gebruik maken van fietsplan...
Geplaatst: 18 apr 2010 18:57
door tiest
Frame.
Geplaatst: 18 apr 2010 19:31
door fransoos
Idem. Frame! En tiagra rijdt je heus niet op 1 2 3 kapot
Geplaatst: 18 apr 2010 19:46
door dtijssens
Nadat ik mijn vraag hier stelde, las ik ook dat Tiagra niet compatible is met 105 of ultegra. Dat betekend als ik wil upgraden dat ik meteen de hele groep moet vervangen. Beetje kostbaar. Plan was juist om dat beetje bij beetje te doen... Klopt deze info? En dan: beter een goed frame en regelmatig onderdelen 1 op 1 vervangen, of toch weer die betere groep... Blijft lastig.
Geplaatst: 18 apr 2010 19:57
door tiest
tiagra = 9 speed
105> = 10 speed
Geplaatst: 18 apr 2010 20:36
door dtijssens
dus alleen tandwielen achter, derailleur achter en de sti rechts? of moeten crank, voorderailleur en sti links ook?
Geplaatst: 18 apr 2010 21:16
door thomwittendorp
dtijssens schreef:dus alleen tandwielen achter, derailleur achter en de sti rechts? of moeten crank, voorderailleur en sti links ook?
als je het mooi wil hebben dan doe je ook de linker sti en je voorderailleur dus eigenlijk gewoon alles
Geplaatst: 18 apr 2010 23:17
door fransoos
ik zou dus een goed frame kopen met een tiagra en gewoon lekker sparen.
Heb je toch de tijd voor, die tiagra trap je er niet zomaar af en als je dan alles bijeen hebt voor een complete nieuwe groep dan vervang je hem helemaal.
Geplaatst: 19 apr 2010 15:49
door otje2
fransoos schreef:ik zou dus een goed frame kopen met een tiagra en gewoon lekker sparen.
Heb je toch de tijd voor, die tiagra trap je er niet zomaar af en als je dan alles bijeen hebt voor een complete nieuwe groep dan vervang je hem helemaal.
Mee eens. En reken alvast 15% van de vraagprijs af en kijk dan eens naar een model met 105......15% korting moet wel lukken bij een FM op de catalogusprijs.
Geplaatst: 19 apr 2010 16:00
door eelcoz
Otje 2 schreef:fransoos schreef:ik zou dus een goed frame kopen met een tiagra en gewoon lekker sparen.
Heb je toch de tijd voor, die tiagra trap je er niet zomaar af en als je dan alles bijeen hebt voor een complete nieuwe groep dan vervang je hem helemaal.
Mee eens. En reken alvast 15% van de vraagprijs af en kijk dan eens naar een model met 105......15% korting moet wel lukken bij een FM op de catalogusprijs.
Dat lijkt me een beetje veel, of niet? Bij de FM's waar ik geweest ben, viel nergens over korting te praten. Een gratis bidonhouder kon ik krijgen, dat was het wel.
Geplaatst: 19 apr 2010 16:04
door corniel
Ik zou voor de 105 gaan. Beide frames zijn geen toppers waar je nog jaren op wilt rijden. Als er dan later een betere fiets komt (zie je vaker bij mensen die net beginnen) en je deze behoudt (aanname) als slechtweer/winter/woon-werkfiets, is het wel prettig als eventueel wielen e.d. uitwisselbaar zijn.
Geplaatst: 19 apr 2010 16:09
door IBAN
Ik zou toch ook voor 105 kiezen. Frames op dit prijs niveau zal niet het verschil maken. Het schakelen met een betere groep wel.