Pagina 1 van 4

Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 18:35
door TSchuurmans
Hi allemaal,

Ik ben benieuwd naar jullie ervaringen met de ANWB fietsverzekering (Unigarant) bij schadegevallen waarbij de fiets niet gestolen is, maar bijvoorbeeld beschadigd is door een val of ongeluk.

In mijn geval:
• Fiets is pas 1 maand oud
• Cube Agree C:62 PRO Blackline 2025
• Schade aan frame, voorvork, shifters, wielen en nog wat andere dingen
• Offerte voor herstel is rond de €3.800 (fiets is verzekerd tot €3.999, nieuwprijs was €3.299)
• Er komt een expert langs om te beoordelen of het total loss is of niet
• Mantel zegt: “alles moet vervangen worden om de fiets als nieuw op te leveren”
• Ik verwacht discussie over onderdelen zoals shifters of carbonwielen (alleen cosmetisch beschadigd)

🔍 Wat ik graag van jullie hoor:
• Heeft iemand vergelijkbare schade gehad bij ANWB/Unigarant?
• Wordt cosmetische schade (zoals krassen op shifters/wielen) vergoed?
• Is bij jullie total loss toegewezen bij dit soort situaties?
• Hoe ging het contact met de expert? Redelijk of star?

Alle ervaringen zijn welkom — positief of negatief! 👇

Foto's :

https://ibb.co/Qvkz1c1d
https://ibb.co/cK1mrL0b
https://ibb.co/mr9cDt6G
https://ibb.co/PZ91w43X
https://ibb.co/xqc6YWfd
https://ibb.co/yBN0mG76
https://ibb.co/M5Srgdjb
https://ibb.co/nNMK9xZs
https://ibb.co/QFsw7s6y
https://ibb.co/5xXVYSrm

Schade nota:
https://ibb.co/twMn3mhb

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 20:22
door nijkie
Graag in het goede topic je vraag stellen.

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 20:28
door TSchuurmans
nijkie schreef: 29 mei 2025 20:22 Graag in het goede topic je vraag stellen.
Hoi nijkie,

Doel jij op het Deelnemers forum?

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 20:42
door Dubbeldekker
..

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 20:50
door TSchuurmans
Dubbeldekker schreef: 29 mei 2025 20:42 Er moeten een aantal onderdelen vervangen worden. En de offerte daarvoor is bijna gelijk aan de vervangingswaarde va de fiets.

Hoezo consumptiemaatschappij?!

Ik zou een fietsenmaker zoeken die dit kan herstellen voor een kwart van de prijs. Een vakman dus.
De prijs maakt mij niet zoveel uit, daarvoor heb ik de verzekering natuurlijk. Bij ANWB betaal je enkel €50 eigen risico.
Om de fiets weer naar nieuw te krijgen aangezien hij toen ik ermee was gevallen maar 1 maand oud was moet bijna alles vervangen worden op de fiets. Fiets zelf was €3.299 maar verzekerd tot €3.999 met fietscomputer, krachtmeters etc.

Het frame moet 100% zeker gerepareerd worden, stuur, derailleur hanger en voorvork moeten vervangen worden om hem weer op de weg te krijgen denk ik.

Het liefst hoop ik dat hij word afgeschreven als total-loss zodat ik een ander kan uitzoeken aangezien Cube verschrikkelijk langzaam is met prijzen opleveren en reageren met mailing.

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 21:05
door Dubbeldekker

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 21:16
door TSchuurmans
Dubbeldekker schreef: 29 mei 2025 21:05 Zoals ik al opmerkte: consumptiemaatschappij!

De cosmetische schade is simpel weg te werken als het moet. (Even uitgaande van het feit dat je gewoon zelf in bezit blijft van de fiets die je zopas hebt aangeschaft)

De constructie schade kan met nieuwe onderdelen opgelost worden, die prijzen zullen in één maand tijd niet erg gestegen zijn.

Arbeidskosten zullen niet al te hoog zijn gezien de schade op de vervangingsonderdelen.

Ik vind de kostenpost schade versus reparatie echt belachelijk!
Alles is gewoon te repareren en te vervangen.
Het feit dat je liever een ander fietske had gehad spreekt ook boekdelen…
Ik vind het niet onredelijk om mijn pas gekochte fiets weer in nieuwstaat terug te willen hebben in plaats van krassen op mijn velgen en Di2 systeem over te houden en een vergoeding te krijgen van de waardevermindering. Rede dat ik wil dat hij word afgeschreven is ook op basis dat deze Cube eigenlijk een maat te groot is en volgens mijn BikeFit nog de stack 10mm naar beneden moet.

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 22:24
door nijkie
TSchuurmans schreef: 29 mei 2025 20:28
nijkie schreef: 29 mei 2025 20:22 Graag in het goede topic je vraag stellen.
Hoi nijkie,

Doel jij op het Deelnemers forum?
Fietscafé.

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 22:45
door Dubbeldekker
...

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 29 mei 2025 22:55
door TSchuurmans
Dubbeldekker schreef: 29 mei 2025 22:45 Dan had je dus een fiets op maat moeten kopen van een merk waar je tevreden over bent.

Het feit dat je schade hebt en dat op een verzekering probeert te verhalen kost mij straks weer een paar Euro extra aan premie.
En dat omdat jij een luxe product hebt met cosmetische schade na een val/aanrijding/whatever en daar de verzekering op aanspreekt voor de hoofdprijs.

Hoop je nu die 4000€ te vangen voor fiets die je voor3000 gekocht hebtfq
Ik snap je punt, maar voor de duidelijkheid: dit is mijn eerste racefiets, en ik baal er enorm van dat hij na één maand al schade heeft. Daarom heb ik ook bewust gekozen voor een goede verzekering, zodat dit soort situaties netjes afgehandeld kunnen worden.

De fiets kostte €3.299 en is verzekerd tot €3.999, inclusief accessoires zoals powermeter en fietscomputer. De schade is niet alleen cosmetisch: er is structurele schade aan het frame en de vork. De herstelofferte van €3.800 komt van Mantel, en zij stellen dat de fiets technisch total loss is.

Ik probeer hier niet “beter van te worden”, maar ik hoop wel op een total-loss afhandeling. Niet alleen vanwege de schade, maar ook omdat ik inmiddels merk dat deze maat eigenlijk net te groot is volgens mijn bikefit, én omdat mijn ervaring met de Cube-distributeur erg teleurstellend is geweest qua communicatie en anderhalve maand moest wachten op prijzen.

Mijn doel is gewoon om weer goed en veilig te kunnen fietsen, op een fiets die technisch én visueel klopt.
Ik stelde deze vraag op het forum om te horen hoe anderen ervaringen hebben met ANWB/Unigarant bij schade — niet om een principiële discussie te voeren over verzekeringen of de “consumptiemaatschappij”.

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 30 mei 2025 00:00
door Fietsgenieter
Dat wordt met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid een totaal verlies.
Eenvoudig om zelf na te kijken, op je polis staan bijbehorende voorwaarden, die staan op de site. Bijvoorbeeld: wanneer ttl, dus bij verhouding aankoopbedrag en herstelkosten. Je krijgt niet 'gewoon' het verzekerde bedrag. Fiets zal ttl zijn, maar wat je bijverzekerd hebt zal apart vastgesteld worden.
Maar echt, kijk het gewoon even na. Er zijn geen kleine lettertjes. Alleen polisvoorwaarden.

Re: Schade ervaring ANWB

Geplaatst: 30 mei 2025 08:45
door leon1
Gewoon afwachten wat de expert gaat zeggen. Ervaring van anderen hebben geen enkele invloed op jouw specifieke geval. Dus ervaringen vragen is net als bandenadvies. M.a.w. kan alle kanten opgaan.